“Šilutės polderių” medkirčiai negali be Minijos

“Šilutės polderių” medkirčiai negali be Minijos

Šią vasarą dėl plyno medžių iškirtimo Minijos kaimo pakrantėse liūdnai pagarsėjusi “Šilutės polderių” bendrovė iš naujo pretenduoja pasirašyti su rajono savivaldybe daugiau kaip 6 mln. litų vertės sutartį dėl Lietuvos Venecija vadinamo kaimo krantinių užbetonavimo (oficialiai tai vadinama krantinių sutvarkymu).

Naujas supaprastintas atviras konkursas “Minijos kaimo krantinių sutvarkymas” įvyko lapkričio 9 d.

Pasidarbuoti Minijos pakrantėse už daugiau kaip 6 mln. litų šį kartą panoro trys įmonės: “Šilutės polderiai” ir “Kavesta” iš Šilutės bei Gargžduose registruota UAB “Hidrostatyba”.

Anot Šilutės rajono savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjos Stanislavos Dilertienės, kalbėti apie konkurso laimėtoją dar kiek per anksti. Esą šiuo metu tikrinama konkurso dalyvių kvalifikacija, laukia daugiau privalomų viešųjų pirkimų procedūrų. Todėl išankstinė pretendentų į rangos sutartį eilė, S. Dilertienės teigimu, geriausiu atveju bus sudaryta tik kitos savaitės gale, o konkurso laimėtojas gali paaiškėti tik gruodžio pabaigoje.

Ankstesnės “Šilutės polderių” bendrovės pastangos įrengti Minijos kaime “Eurokrantines” baigėsi dideliu skandalu: birželio pradžioje vykdydami paruošiamuosius darbus, bendrovės medkirčiai neteisėtai iškirto per 250 įvairių rūšių medžių. Žala gamtai buvo įvertinta daugiau kaip 560 tūkst. litų.

Civilinis ieškinys dėl gamtai padarytos žalos nagrinėjamas Klaipėdos apygardos teisme. Prokurorai prašo, kad iš atsakovų – Šilutės rajono savivaldybės bei UAB “Šilutės polderiai” valstybės naudai būtų priteista 561 468 Lt, o gegužės 17 d. Šilutės rajono savivaldybės administracijos Kintų seniūnijos leidimas kirsti, genėti ar pertvarkyti saugotinus želdinius Minijos kaime būtų pripažintas negaliojančiu.

Trečiaisiais asmenimis į bylos nagrinėjimą pakviesti Valstybės saugomų teritorijų tarnyba, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas, taip pat Kultūros paveldo departamentas ir Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) direkcija.

Šilutės rajono apylinkės prokuratūroje toliau vykdomas ikiteisminis tyrimas dėl galimų aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių taisyklių pažeidimo, po kurio paaiškės, ar pareigūnai, išdavusieji leidimą kirsti medžius Mingės kaime, Nemuno deltos regioniniame parke, bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Dėl Minijos kaime iškirstų medžių darbo jau neteko buvęs NDRP direktorius Nerijus Gricevičius. Rugpjūčio gale iš pareigų buvo atleistas ir Minijos medkirčių bendrovės “Šilutės polderiai” vadovas Rimantas Liatukas.

Užtat Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Laužikas po didžiojo Minijos medkirčių “pasirodymo” tapo “Šilutės polderių” bendrovės stebėtojų tarybos pirmininku.

Pastarojo kvalifikacija (profesine, politine ir kitokia) niekas neabejoja. Ir tik laikas parodys, ar į ją bus atsižvelgta vertinant Minijos kaimo krantinių sutvarkymo konkurso dalyvių pasirengimą pasidarbuoti Lietuvos Venecijoje už daugiau kaip 6 mln. litų…

"Šilutės ETA žinios"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder