Komiteto pirmininkas Vidmantas Plečkaitis prisiminė, jog anksčiau tokia komisija, tarp kurios narių buvo ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas, egzistavo - ji apvažiuodavo visą miestą tikrindama, kaip išvežamos atliekos.
Šiuo metu, anot savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėjos Rasos Povilanskienės, tą patį darbą atlieka vienas žmogus.
V. Plečkaičio nuomone, vienam aprėpti visą miestą pernelyg sunku, tačiau, pasak R. Povilanskienės, komisijos neliko, nes ji "nepraėjo Juridinio skyriaus".
Komiteto pirmininko teigimu, reikia kreiptis tiesiai į uostamiesčio merą bei savivaldybės administracijos direktorių, kad komisija būtų atgaivinta. Ji turėtų padėti geriau spręsti problemas dėl atliekų išvežimo.
Komitete taip pat diskutuota dėl konteinerių išdėstymą reglamentuojančių dokumentų. Savivaldybė buvo sulaukusi nuomonių, jog reikėtų parengti specialųjį planą, kuriame būtų numatytas konteinerių išdėstymas. Tačiau, anot savivaldybės vyriausiojo architekto Almanto Mureikos, Architektūros ir miesto planavimo skyrius nemanąs, kad tokio dokumento reikia.
"Lietuvoje tokio nėra nė vieno. Be to, tai yra sudėtinė kitų planų dalis", - aiškino A. Mureika.
Anot jo, šiemet ruošiamasi pradėti rengti penkių Klaipėdos daugiabučių namų kvartalų detaliuosius planus, kuriuose sykiu su želdynais, automobilių stovėjimo aikštelėmis būtų numatomas ir konteinerių išdėstymas. Kvartalų planuotojai galėtų atsakyti ir į klausimą, ar įmanomi Klaipėdoje požeminiai konteineriai.
Tokiais detaliaisiais planais ateityje ketinama "padengti" visą miestą, taigi specialusis planas, numatantis tik konteinerių išdėstymą, pasak A. Mureikos, būtų tarsi iš arbatos išimtas cukrus.
R. Povilanskienės teigimu, pernai lapkritį buvo patvirtinta konteinerių išdėstymo schema. Pagal ją rengti naujų konteinerių aikštelių juristai neleidžiantys, tačiau, anot A. Mureikos, tokiu atveju reikėtų žiūrėti reikiamo kvartalo detalųjį planą.
Rašyti komentarą