Sodininkai tęsia kovą dėl dokumentų

Sodininkai tęsia kovą dėl dokumentų

Klaipėdos rajono sodų bendrijos "Vaiteliai" gyvenimas primena serialą, kurio atomazgos, regis, teks palaukti. Bendrija teismuose iš buvusios bendrijos vadovės bando atgauti organizacijos dokumentus.

Jau ne kartą buvo rašyta apie situaciją, kai 2013-aisiais išrinkus naują bendrijos valdybą, nuo 2007 metų "Vaiteliams" vadovavusi Laura Kaniauskienė negrąžina oficialių sodininkų bendrijos dokumentų.

"Vaitelių" valdyba bendrijos vardu kreipėsi į teismą prašydama priversti L. Kaniauskienę grąžinti 2009-2012 m. sodų bendrijos narių susirinkimų protokolus, buhalterinius dokumentus, t. y. kasos pajamų ir išlaidų orderius, sutartis.

Nurodoma, jog neturint minėtų dokumentų neįmanoma nustatyti bendrijos buvusių pajamų bei išlaidų dydžių, įsipareigojimų ir tinkamai planuoti veiklos.

2013 m. bendrijos pirmininku išrinktas Rimtautas Aniulis kreipėsi į buvusią vadovę dėl dokumentų perėmimo, tačiau L. Kaniauskienė informavo, kad turi galiojantį nedarbingumo pažymėjimą ir dokumentus perduos pasibaigus nedarbingumo laikotarpiui. Po to ji teigė, jog ne kartą buvo atvykusi į bendrijos valdybos būstinę, bet ten nerado R. Aniulio. Vėliau ji ne kartą lankėsi bendrijos narių susirinkimuose, tačiau į juos dokumentų neatnešė.

Pirmadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas nusprendė, jog buvusi "Vaitelių" pirmininkė neišnaudojo visų galimų priemonių ir būdų dokumentams įteikti, pvz., išsiųsti juos paštu ar įteikti per kurjerį, todėl darytina išvada, kad atsakovė tinkamai nebendradarbiauja su dabartine bendrijos valdyba ir dokumentai nėra grąžinti dėl L. Kaniauskienės veiksmų.

Teismas nusprendė, jog L. Kaniauskienė turi per 14 dienų nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos perduoti sodininkų bendrijai "Vaiteliai" 2007 ir 2008 m. sodininkų pakartotinių susirinkimų protokolų priedus, 2009-2012 m. bendrijos narių susirinkimų eilinių ir pakartotinių susirinkimų protokolus su priedais, bendrijos valdybos posėdžių, vykusių 2007-2013 m. protokolus su priedais, iki 2013 m. sudarytas sutartis, gautas ir išrašytas sąskaitas-faktūras, kasos knygas, pildytus pajamų ir išlaidų orderius, balansus.

Taip pat L. Kaniauskienė turės bendrijai atlyginti bylinėjimosi išlaidas - 576 eurus.

Šį sprendimą buvusi "Vaitelių" vadovė gali apskųsti Klaipėdos apygardos teismui.

R. Aniulis, išgirdęs apie bendrijos naudai priimtą teismo sprendimą, sakė esąs tikras, kad L. Kaniauskienė sprendimą skųs, mat esą taip darė ir iki šiol.

"Mes stengiamės viską daryti pagal įstatymus, o ji siekia tempti laiką iki naujos valdybos rinkimų. Gal tikisi, kad į valdžią ateis ją palaikantys asmenys, nebereikalaus dokumentų ir byla bus nutraukta?" - nuomonę dėstė R. Aniulis.

Jo teigimu, dokumentų atidavimas piktybiškai vilkinamas, tačiau bendrija vis tiek sieks juos atgauti.

"Eisime iki galo, bet niekas nežino, ką ji sugrąžins, jei iš viso ką nors grąžins. Kokios gali būti perspektyvos, kai tiek laiko tempiama?" - kalbėjo "Vaitelių" valdybos pirmininkas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder