Statomiems Vilties namams - tūkstančių žmonių pastangos
Statomiems Vilties namams - tūkstančių žmonių pastangos

Jau penktąjį kartą Klaipėdos gatvės sekmadienį virto bėgikų upėmis. Šiemet jose galėjai regėti plakatus, pranešančius, kuri komanda kam skiria savo bėgimą - trylikamečiui Dominykui iš Klaipėdos, jo bendraamžiui Laurynui iš Kretingos, septyniolikmetei Julytei iš Akmenės...

Šiuos paauglius užklupo klastinga liga, su tokia grėsminga diagnoze - vėžys. Ne tik juos užklupo, bet ir tėvelius: kur bėgti, į ką kreiptis, kur stiprybės ieškoti atlaikyti tą tokią baisią žinią?..

Sekmadienį šie paaugliai, sutelkę jėgas atvyko, tiksliau, juos atvežė tėveliai, į estradą, pasižiūrėti į už juos bėgančias komandas. Jau kyla Vilties namai šiaurinėje Klaipėdos dalyje, į kuriuose ir informacijos, ir užuojautos bus galima rasti, tik išėjus iš Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos departamento. Kad tokie Vilties namai būtų pastatyti ir atvertos jų durys, penktus metus ir bėgama.

Penktus metus renkamos aukos tiems namams statyti. O supratimą ir užuojatą susirgusiems onkologinėmis ligomis kasmet bėgdami, irkluodami, mindami dviračių pedalus reiškia tūkstančiai ne tik Klaipėdos, Kretingos, Palangos, Nidos, bet ir visos Lietuvos gyventojai.

Penktus metus šiemet bėgo klaipėdietė ponia Aldona. Pakalbinta ji sakė: "Pirmą kartą bėgau už sergančią draugę Audronę, kitus metus - vėl už ją, trečią ir ketvirtą kartus už sergančią vėžiu Birutę. O šiemet mano aplinkoje keli sergantys bičiuliai, bėgau už juos visus iš karto." Ir trumpam susimąsčiusi ji dar pridūrė: "Kiek tuščių pažadų girdime iš politikų. O, va, pranciškonai subūrė žmones, ir jau matyti jų darbo rezultatai - koplyčia, baigiamas statyti terapijos korpusas.

Tik šiemet sužinojau, kad mano pažįstama rašė projektus struktūriniams Europos Sąjungos fondams gauti lėšoms Vilties namams statyti. Ir žmonės tai daro neatlygintinai vardan kitų. Man labai svarbu palaikyti tokią kilnią ir taurią idėją",- neslėpė jausmų p. Aldona. Pirmą kartą "Vilties bėgime" jėgas išbandė Mantas: "Buvo įdomu, kiek galiu - pakovoti su kitais bėgikais, o taip pat tokiu būdu pakovoti ir už tuos, kuriuos surakino ligos žnyplės",- sakė jis.

"Vilties bėgimus" jau rengia ir lietuvių bendruomenės įvairiose šalyse, į bėgimą Klaipėdoje atvažiuoja žmonės iš JAV, Anglijos, Suomijos ir net Japonijos. Kol kas pavieniai. Bet gal būt už kelerių metų "Vilties bėgimas" taps toks pat internacionalinis, kokie taip pat kasmet rengiami Niujorke ir Londone, Tokijuje ir Paryžiuje. Su panašiais tikslais - paremti kilnius projektus, kokį savo idėjomis ir didelėmis organizacinėmis pastangomis įgyvendina ir broliai pranciškonai.

Šiaurinėje Klaipėdos dalyje jau greit duris atvers Vilties namai...

Geriausią laiką parodė 10 kilometrų bėgę Marius Biliūnas iš Pakruojo, Kęstutis Jankūnas iš Panevėžio, Mindaugas Viršilas iš Vilniaus. Monika Vilčinskaitė, spurtavusi finiše, aplenkė visoje bėgimo trasoje pirmavusią Ditę Norgilienę iš Klaipėdos.

Sidebar placeholder