Švėkšnos bendruomenė nenurimo – aikštėje pasodino dar įspūdingesnį Velykų medį

Švėkšnos bendruomenė nenurimo – aikštėje pasodino dar įspūdingesnį Velykų medį

Švėkšnos seniūnijos (Šilutės r.) gyventojai ne juokais nusitaikė į Europos, o gal net ir į pasaulio rekordą – aikštėje šalia raudonplytės Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios išdygo margučių medis, papuoštas daugiau kaip 16 tūkstančių šalies vėliavos spalvomis nudažytų ir aplikuotų kiaušinių. Lietuvoje tokio dar niekas neregėjo.

Idėją viešoje erdvėje prieš Velykas prie bažnyčios ant vieno medžio sukabinti kiek įmanoma daugiau margučių subrandino veikli Švėkšnos neįgaliųjų draugija, pasitelkusi į pagalbą bendraminčius. Švėkšniškiai jau organizavo panašią pilietinę akciją – pernai ant vieno medžio sukabino 7751 kiaušinį.

„Pernykštė akcija išjudino žmones, margučiais susagstytas neįprastas Velykų medis į Švėkšną sutraukė daug svečių, nusprendėme ją pratesti. Nesitikėjau, kad surinksime, nudažysime ir sukabinsime ant medžio tiek kaušinių“, – bendruomenės aktyvumu džiaugėsi projekto iniciavusi draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė.

Švėkšniškiai ištisus metus rinko tuščius kiaušinius, namuose juos spalvino, vėrė ant siūlų, girliandas krovė į dėžes. Gražinant Velykų medį, aikštėje prie Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios plušėjo apie trisdešimt talkininkų, seniūnija parūpino automobilį su kranu. Oras buvo puikus, tad visi margučiai sukabinėti per pusdienį.

Velykų medžio puošėjai tiksliai suskaičiavo surinktą kraitį – dabar ant šakų plazda 16 tūkstančių 140 margučių – kone dvigubai dugiau nei pernai. Kraitis būtų dar gausesnis, bet kai kurie kiaušiniai sudūžo.

Nuo pernykščio medžio nukabinti margučiai išsaugoti ir panaudoti. Nuotaikingoje akcijoje iš viso dalyvavo 120 Švėkšnos neįgaliųjų daugijos narių. Kiaušinius rinko ir jų draugai, giminės, artimieji – įsijungė visas miestelis.

Organizatoriai buvo iš anksto nusprendę, kad Velykų medį puoš Lietuvos vėliavos spalvomis išmarginti kiaušiniai. Taip švėkšniškiai pažymėjo valstybės atkūrimo šimtmetį.

Akcijos rėmėjams teko ne vieną vakarą paaukoti. Paruošti ir nuspalvinti, suverti į girliandas tiek kiaušinių – kruopštumo, laiko ir kantrybės reikalaujantis darbas. Margučiai dekoruoti įvairiai: megzti, dažyti, nerti, apvynioti popieriumi, raižyti.

„Kūrybos procese dalyvavę švėkšniškiai akciją įvertino kaip geriausią poilsį ir vaistą nuo visų ligų - spalvindami margučius panirdavo į meditacijas, pamiršdavo savo kasdienius rūpesčius“, – pasakojo I.Riterienė.

Margučiai sukabinti ant nukirsto ąžuoliuko, kurį dovanojo švėkšniškis Algimantas Pužas. Kitoks medis netiktų, nes aplikacijomis papuošti kiaušiniai sudrėksta ir pasunkėja. Tik ažuolo šakos gali išlaikyti tiek puošmenų.

Draugijos nariai į rekordus nesitaikė, bet tokio Velykų medžio, jų žiniomis, niekas dar neregėjo. Jie girdėjo, kad daugiau margučių ant vieno medžio buvo sukabinta viename Vokietijos mieste. Ar tai tiesa, I.Riterienė nežino.

Šį Žemaitijos miestelį garsina dar vienas rekordas – Šv. Apašalo Jokūbo bažnyčią puošia prieš aštuonerius metus supinta 7 metrų ir 20 centimetrų aukščio verba. Kalbama, jog tai – didžiausia pasaulyje verba.

Seniūnas Alfonsas Šeputis džiaugėsi švėkšniškių veiklumu: „Žmonės viską sugalvojo ir padarė savo rankomis neraginami. Pernykštis margučių medis per Velykas į miestelį sutraukė tūkstančius smalsuolių iš kitų vietovių.

Švėkšniškiai tikisi per šventes sulaukti dar daugiau svečių, norinčių išvysti kitą, dar įspūdingesnį Velykų medį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder