"Vaitelių" sodininkai vienybe nepasižymi

"Vaitelių" sodininkai vienybe nepasižymi

Pakartotiniame "Vaitelių" sodų bendrijos susirinkime bendruomenei taip ir nepavyko sutarti dėl visų klausimų, į kuriuos jie turėjo rasti atsakymus.

Ir nors bendrijai priklauso apie 2,5 tūkst. narių, į penktadienio pavakarę vykusį susirinkimą spręsti svarbius jai klausimus atėjo tik 180. Bet ir šios mažos dalies sodininkų susitikimas nevyko konstruktyviai ir dažniau priminė padrikas rietenas be jokios tvarkos.

Pirmiausiai rinkta ūkį ir finansus kontroliuojanti revizinė komisija, iš 5 kandidatų į ją pateko Valdemaras Laukaitis, Aldona Kaniavienė ir Laura Kaniauskienė, buvusi "Vaitelių" pirmininkė. Šiuo metu bendrijai pirmininkauja Rimtautas Aniulis.

Apsispręsta ir dėl nario mokesčio 2014 metais: kiekvienam nariui teks susimokėti po 70 litų bei po 30 litų tikslinių įmokų. Na, o skolininkai mokės 7,3 proc. siekiančias netesybas už kiekvienus metus - tai maksimali riba, kurią nustato teisės aktai, nors siūlyta, kad skolininkai papildomai susimokėtų po 20 proc. už pradelstą laikotarpį. Anot bendrijos narių, tarp jų yra ir tokių, kurie narystės apmokėti nesiteikia net dešimtmetį ar ilgiau.

Sodų bendrijos valdybos reglamento svarstymą nutarta atidėti iki kito susirinkimo, kuris vyks pavasarį - nariai su šiuo dokumentu dar nėra susipažinę.

Tikrą balaganą priminė bendrijos pirmininko atlyginimo svarstymas - šiuo metu R. Aniulis dirba pusę darbo dienos ir gauna 800 litų atlyginimą neatskaičius mokesčių. Jis bendruomenės paprašė beveik triskart daugiau - 2 tūkst. litų siekiančios algos, tačiau net nespėjus pagrįsti šio prašymo buvo aišku, kad jam pritarta nebus.

Nors pasigirdo įvairiausių siūlymų - nuo mažesnių sumų su kompensacijomis už išlaidas degalams bei telefono sąskaitų apmokėjimo, vis dėlto nutarta, kad pirmininkas iki pavasario privalės pasitenkinti tuo, ką gauna dabar, o vėliau bus įvertinta, ar jam mokėti tiek, kiek prašo.

Susirinkimą sodininkai užbaigė kone vieningai pritardami tam, kad nuo 1 iki 1,5 tūkst. Lt padidėtų bendrijos buhalterės alga. Taip pat nutarta trauktis iš Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos.

Bendrijoje, kurioje apstu įvairiausių problemų, radikalios permainos prasidėjo šių metų pavasarį, kai buvo išrinktas naujas pirmininkas, valdyba. Tačiau ir naujoji valdžia pelnė ne visų susiskaldžiusios bendruomenės narių palankumą, tarp sodininkų iki šiol sklinda kalbos apie jos korupciją, kompetencijos stoką, viešai svaidomasi ir kitais įtarimais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder