VTEK: Vytautas Laurinaitis – kaltas

VTEK: Vytautas Laurinaitis – kaltas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) po ilgų svarstymų priėjo prie išvados, kad Šilutės rajono Tarybos narys liberalcentristas Vytautas Laurinaitis, dalyvaudamas Tarybos posėdžiuose ir balsuodamas už savo tiesioginio vadovo – Vainuto vidurinės mokyklos direktoriaus ataskaitą bei tvirtindamas šios mokyklos pedagogų atestacijos planą, kuriame buvo numatyta ir jo paties atestacija, pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

V. Laurinaitis sako, kad jam toks komisijos sprendimas sunkiai suprantamas.

"Juk aš iš to negavau nei moralinės, nei materialinės naudos. Tai apie kokį interesų konfliktą čia gali eiti kalba? – stebisi vainutiškis politikas. – Nieko nesakyčiau, jeigu komisija būtų pripažinusi, kad balsuodamas už mokyklos direktoriaus ataskaitą ir tvirtindamas pedagogų atestacijos planą pažeidžiau politikų etiką. Bet tikrai ne viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas."

Vainutiškis politikas į etikos sargų akiratį pateko praeitų metų pavasarį. Po rinkimų į savivaldybių tarybas, kai į koaliciją susibūrusios penkios partijos jį išsirinko savo kandidatu į Šilutės rajono savivaldybės merus, VTEK sulaukė anoniminio skundo dėl V. Laurinaičio veiklos.

VTEK ištirti šį skundą buvo patikėjusi praeitos kadencijos Tarybai.

Buvo sudaryta darbo grupė, kuri, nors ir nusprendė, kad V. Laurinaitis skunde minimais atvejais galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus, tačiau jokio oficialaus sprendimo nepriėmė, nes baigėsi Tarybos kadencija…

Naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės etikos komisija V. Laurinaičio klausimo buvo priversta imtis rugpjūčio pradžioje. Tačiau, išnagrinėjusi skundą, komisija nusprendė, kad vainutiškis politikas, viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų nepažeidė, nes iš to negavo jokios asmeninės naudos.

Tačiau VTEK nesutiko su tokiu, šios komisijos manymu, nemotyvuotu Šilutės etikos sergėtojų sprendimu, todėl nusprendė pati atlikti tyrimą ir įvertinti V. Laurinaičio veiksmus pagal viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Savo nuosprendį V. Laurinaičiui VTEK paskelbė šį antradienį.

Vainutiškis politikas jam nepalankų komisijos sprendimą ketina apskųsti Vyriausiajam administraciniam teismui.

"Šilutės ETA žinios"

Sidebar placeholder