Vytautas Grubliauskas - Klaipėdos meras

Vytautas Grubliauskas - Klaipėdos meras

Antradienio vidurdienį naujoji Klaipėdos miesto taryba išsirinko uostamiesčio merą.

Buvo iškeltas tik vienas kandidatas - Liberalų sąjūdžio atstovas Vytautas Grubliauskas. Už jo kandidarūrą balsavo 21 Tarybos narys, prieš - 10.

Balandžio 5 dieną  Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) galutinai patvirtino, kad Vytautas Grubliauskas atsisakė Seimo nario mandato.

"Tai labiausiai jaudinantis momentas mano gyvenime. Tai didžiulė atsakomybė, kurią dalinsiuosi su jumis - nepykite, nes dirbti reikės kartu, kartu ieškoti sprendimų. Ačiū visiems. Linkiu pagarbos vienas kitam kiekvienoje situacijoje", - iš karto po išrinkimo meru sakė V. Grubliauskas.

"Klaipėdos vairas - patikimose rankose", - sveikindamas naująjį merą sakė jo pirmtakas Rimantas Taraškevičius.

Vėliau duodamas interviu žurnalistams V. Grubliauskas sakė, jog padarys viską, kad naujoji miesto Taryba dirbtų konstruktyviai, o valdančioji koalicija būtų tvirta visą kadenciją.

"Tai įmanoma, jei bus vengiama pigaus politikavimo, konfilktų. Aš pats nekonfliktiška asmenybė, visada esu linkęs ieškoti kompromisų. Tikiu, kad pavyks jų rasti ir dirbant miesto Taryboje", - sakė V. Grubliauskas, pripažinęs, kad nebuvo labai lengva atsisakyti Seimo nario mandato ir 12 val. būti bedarbiu.

"Sena" administracijos direktorė

Meru tapęs V. Grubliauskas kandidate į savivaldybės administracijos direktoriaus postą pasiūlė J. Simonavičiūtę.

"Niekada nesiveržiau į politinius postus. Jaučiu atsakomybę atsakyti sau į klausimą, ar susitvarkysiu su pareigomis. Aš labiau esu linkusi dirbti konkretų darbą. Be to, savivaldybės administracijai jau esu vadovavusi. Žmoniškumas - bene pagrindinė šios dienos problema valdžioje. Tad stengsiuosi, kad su mažiausiomis sąnaudomis administracija kuo efektyviau dirbtų žmonių labui", - prisistatydama teigė J. Simonavičiūtė.

Ir ją egzaminuoti pirmasis pasišovęs N. Puteikis klausė, kaip gavusi postą ji elgtųsi dėl seniūnaičių rinkimų reikalų. Žinia, pirmosios instancijos teismas savivaldybę buvo įpareigojęs surengti tokius rinkimus, tačiau buvęs savivaldybės administracijos direktorius tokį sprendimą apskundė Vyriausiajam administraciniam teismui, kurio verdikto gali tekti laukti iki pusantrų metų.

Atsakydama į klausimą J. Simonavičiūtė tikino, kad yra dar visokių administracinių subtilybių, dėl kurių reikia išsiaiškinti - pavyzdžiui, ar reikia prieš tai Klaipėdą padalinti į seniūnijas ir t.t.

Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad už J. Simonavičiūtės kandidatūrą balsavo 21 miesto Tarybos narys, o jai nepritarė 9 politikai, vienas susilaikė. Miesto Tarybos nariai taip pat priėmė sprendimą, kuriuo patvirtino, jog J. Simonavičiūtės atlyginimas per mėnesį bus 4 207 litai be jokių priedų ir neatskaičius mokesčių. Tuo pačiu sprendimu politikai pritarė, kad J. Simonavičiūtei kas mėnesį būtų mokamas 30 proc. atlyginimo dydžio priedas už papildomą darbo krūvį.

J. Simonavičiūtė savivaldybės administracijos direktore pradės dirbti nuo balandžio 22 d. Jai reikia atsisakyti Tarybos nario mandato, nes šios pareigos yra nesuderinamos su savivaldybės administracijos vadovo pareigomis. Į jos vietą Taryboje turėtų ateiti Benediktas Petrauskas.

Aistros dėl V. Čepo

V. Grubliauskas į savo pavaduotojus pasiūlė partijos kolegą A. Šulcą ir vienintelį iš Socialdemokratų partijos atstovų miesto Taryboje į valdančiąją koaliciją įstojusį V. Čepą (Lilija Petraitienė ir Rimantas Cibauskas parašų po koalicijos sutartimi nepadėjo).

"Pirmadienį įvyko Lietuvos socialdemokratų partijos Klaipėdos skyriaus tarybos posėdis ir jame nuspręsta, kad į miesto Tarybą patekę socialdemokratai prie valdančiosios daugumos nesijungs. Todėl negalime palaikyti V. Čepo kandidatūros, čia jo asmeninis sprendimas", - aiškino L. Petraitienė.

"Keista savijauta - ir viena koalicija, ir kita siūlė vicemero postą. Bet mes susitvarkysime partinius reikalus viduje", - iš tribūnos sakė V. Čepas, žadėjęs, jog tapęs vicemeru daugiausia dėmesio skirs kultūrai ir sportui.

Tuo metu N. Puteikis siūlė kreipti dėmesį į socialdemokratų partijos reikalus, nes taip esą diskredituojami visi politikai, tad klausimą dėl V. Čepo skyrimo į vicemerus esą reikia atidėti, kol nepaaiškės tikroji socdemų pozicija.

"Man visiškai nesvarbu, kokiai partijai atstovauja V. Čepas. Ši valdžia formuojama atsižvelgiant į tai, ar žmonės yra klaipėdiečiai plačiąja prasme. Ar nėra kokie nors parašiutininkai, nusileidę iš kitų miestų į Klaipėdą daryti karjerą kiršindami kitus. Kažkaip keistai atrodo konservatoriaus susirūpinimas socialdemokratų partijos reikalais", - replikavo liberalcentristas Vygantas Vareikis.

Tašką šioje diskusijoje padėjo V. Grubliauskas, pareiškęs, kad tikrai nesiruošia atšaukti V. Čepo kandidatūros.

Kitas kandidatas į Klaipėdos mero pavaduotojus Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus pirmininkas Artūras Šulcas tvirtino, kad jo vienas pagrindinių darbų bus savivaldybės darbo viešinimas.

"Viešumo reikia ne tam, kad pasidarytume reklamą, o tam, kad žmonės suprastų, ką mes darome. Žmonės tikrai nori skaidraus valdymo ir profesionalios valdžios. Beje, jei nebūčiau liberalas, būčiau žaliasis", - sakė A. Šulcas, kurio kandidatūra nesukėlė tiek diskusijų.

Slaptame balsavime A. Šulcą palaikė 17 miesto Tarybos narių, 10 buvo prieš, vienas susilaikė. V. Čepas sulaukė 22 miesto Tarybos narių palaikymo, 6 jo kandidatūrai nepritarė.

Ir A. Šulcui, ir V. Čepui miesto Tarybos sprendimu nustatytas po 4 252 litų dydžio mėnesio atlyginimas. Pirmasis pareigas pradės eiti nuo balandžio 14 d., antrasis - nuo balandžio 22 d.

Besibaigiant pirmajam Tarybos posėdžiui, N. Puteikis pranešė apie įkurtą frakciją, kurios seniūnu išrinktas jis, ir apie konservatorių apsisprendimą dirbti opozicijoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder