Žemaičiai rado vietą, kur auga 1,5 kg sveriantys baravykai

Žemaičiai rado vietą, kur auga 1,5 kg sveriantys baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis – 1,360 kg grybų karalius.

1,200 kg baravyką taip pat Švėkšnos apylinkėse rado ir Regina. Grybautojai džiaugėsi ne tik įspūdingu grybų dydžiu, bet ir tuo, kad jie buvo sveikutėliai. Panašu, kad praėjusį savaitgalį grybų užderėjo miškuose, o vėliau ir feisbuke.

Šilutės rajone grybavusi juknaitiškė Danutė ketvirtadienį rado 1,360 kg baravyką. Moteris džiaugiasi, kad grybas buvo sveikas, tai ją pradžiugino labiausiai. „Vienoje vietoje buvo daugiau kaip 10 baravykų, visi buvo dideli, o šis didžiausias, pasislėpęs po šaka augo. Nesu dar tokio didelio radusi.

Nepaveikslavau miške, nes galvojau, kad bus sukirmijęs, tačiau kai namuose prapjoviau – nustebau, sveikas grybas. Džiugu“, – įspūdžiais dalijosi moteris. Švėkšnos miškuose didžiulį – 1,470 kg grybų karalių rado ir kvėdarniškės Vidos sūnus Egidijus.

Be šio gražuolio, per tris valandas šeima prigrybavo dar tris kibirus grybų. „Šį baravyką jau iškepėme ir suvalgėme. Laimikis vaikams suteikė daug džiaugsmo, visi paveikslavosi, nesitikėjau kad toks didelis ir dar sveikas bus, nesukirmijęs. Visai šeimynai jo užteko“, – pasakojo Vida.

Švėkšnos miškuose 1,200 kg sveriantį baravyką rado ir Regina. 

Rekordus registruojančios agentūros „Factum“ duomenimis, didžiausio baravyko rekordas Lietuvoje užfiksuotas 1971 metais, kai buvo rastas 3 kg 50 g sveriantis baravykas (kepurėlės skersmuo – 49 cm., koto – 28 cm).

Jį rado Poškų aštuonmetės mokyklos mokinys Jonas Kuklys.  

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder