Apsirūkiusio Seimo bėdos

Apsirūkiusio Seimo bėdos

Per 26-erius Nepriklausomybės metus Lietuvai pavyko išspręsti visas didžiausias problemas. Na, beveik visas, nes vakar buvo likusi tik vienintelė, neleidusi mūsų šalies piliečiams mėgautis laimingu ir sočiu gyvenimu. Būtent toks įspūdis susidaro dėl Seime verdančių diskusijų apie siūlymą uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose.

Pro veidrodinius Seimo langus į realų pasaulį žvelgiantys parlamentarai įsivaizduoja, kad policininkai neturi daugiau ką veikti, tik stovėti prie kiekvieno daugiabučio ir laukti, kol į balkoną išėjęs žmogelis prisidegs cigaretę. Matyt, Tautos išrinktieji įsitikinę, kad sučiupus tokį niekdarį būtų užkardytas kelias ir daugybei dar sunkesnių nusikaltimų. Jei rūko, vadinasi, ir geria. O jei geria, tai smurtauja artimoje aplinkoje ir viešoje vietoje. O kur dar kraupioji statistika, kad visi žudikai būna apsvaigę nuo alkoholio. Štai kuo gali baigtis iš pirmo žvilgsnio nekaltai atrodantis iš balkono vinguriuojantis cigaretės dūmas.

Ironizuoti būtų galima daug. Niekas nesiginčija, kad rūkymas kenkia ne tik rūkančiojo, bet ir aplinkinių sveikatai. Tuo labiau kad dažna nuorūka iš balkono skrieja ne į šiukšlių dėžę, bet į aplinką. Gerai, kad negalima rūkyti kavinėse ir laiptinėse, žmonių gausiau lankomose viešosiose vietose.

Tačiau ką, išskyrus gąsdinimus ir draudimus, padarė tas pats Seimas, kad rūkydami žmonės nesidairytų baugščiai aplinkui, o apskritai neprisidegtų cigaretės. Gal kas nors girdėjote apie programą, padedančią mesti rūkyti, ar apskritai nerūkančiųjų skatinimą?

Vakar Seimas rūkyti daugiabučių balkonuose neuždraudė. Gal pagaliau tautos išrinktieji atkreips dėmesį į faktą, jog kas trečioje mokykloje randama narkotinių medžiagų pėdsakų, o gimnazijose vis dažnesniais svečiais tampa policininkai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder