Begemotas, kuris nebijojo skiepų

Begemotas, kuris nebijojo skiepų

Lietuvai jau užmiršus apie dar visai neseniai mirtiną baimę visiems kėlusį pandeminį gripą A(H1N1), labiau žinomą kaip kiaulių, prisiminta viena smulkmena. Tiesa, ne tokia jau ir menka, o verta viso milijono.

Susizgribta, kad šalies medicinos įstaigų sandėliuose vis dar “voliojasi” net 22 tūkstančiai dozių nepanaudotos vakcinos nuo kiaulių gripo. Iš tų pačių 27 tūkstančių, kurioms įsigyti sunkmečio draskoma valstybė paklojo milijoną litų.

Paprastai kalbant, keturi penktadaliai per 800 tūkstančius litų kainuojančių skiepų išmesta į balą, nes jų galiojimo laikas baigiasi po kelių mėnesių. Plius dar pinigai, kuriuos teks sumokėti už vakcinų sunaikinimą.

Iš minėtų penkių tūkstančių sulaukusiųjų ar pasiryžusiųjų palaimintam dūriui į ranką didžioji dalis yra patys medikai ir lėtinėmis ligomis sergantys asmenys.

Tik kai gydytojai ėmė priešintis skiepams, vakcinuoti leista visus norinčius. Bet jau buvo šaukštai po pietų. Poliklinikos tvirtina vos ne per prievartą vertusios skiepytis, tačiau įkalbėtas tik vienas kitas.

Flakoną, kuriame telpa dešimt dozių, tekdavo atidaryti vos dėl kelių skiepų. Todėl dalį nepanaudotos vakcinos tekdavo paprasčiausiai nurašyti. Įdomu ir tai, kad vakcinos galioja iki šių metų rudens, o skiepijant naudojamas skiediklis - iki 2011 m. spalio.

Dabar jau ir patys medikai pripažįsta, kad nepanaudotoms vakcinoms išmestas milijonas nebuvo pati protingiausia, švelniai tariant, mintis. Neva geriau šie pinigai būtų skirti gyvybiškai svarbiems vaistams kompensuoti ar žmonėms gydyti.

Tuo tarpu negailestinga ir bejausmė statistika suskaičiavo, kad nuo pandeminio gripo Lietuvoje mirė 23 žmonės. Tarp jų vienas vaikas ir viena nėščia moteris.

Taip pat ir Tauragės rajono Dacijonų kaimo gyventojas Vladas Auksorius. 40-metis vyras, pačiame jėgų žydėjime. Vairuotojas, su žmona auginęs du nepilnamečius vaikus.

Dabar tik galima spėlioti, ar paskiepytas (o gal sulaukęs vaistų, kuriuos, anot medikų, buvo galima nupirkti už vėjais paleistus minėtus šimtus tūkstančių litų) jis būtų išvengęs mirtinos ligos. Tačiau aišku viena: pasijutęs blogai jis pagalbos iš Tauragės rajono medikų nesulaukė. Bent jau tokios, kad paskui davusieji Hipokrato priesaiką galėtų užmigti ramia sąžine ir nepabusti išpilti šalto prakaito, susapnavę tėvo, vyro ar brolio netekusiųjų raudas.

Tauragiškio mirties aplinkybes tyrusi Valstybinė medicininio audito inspekcija nustatė, kad medikai netinkamai atliko savo pareigas. Tad visai realu, kad vyriškio gyvybę buvo galima išgelbėti, jei ne pastarųjų klaidos.

“Neatliko jokių tyrimų, net kraujo spaudimo nepamatavo”, - neslėpė ašarų paprasto žmogelio, kuris pasijutęs blogai kreipėsi pagalbos į privačioje medicinos įstaigoje Šeimos medicinos klinikoje dirbantį šeimos gydytoją ir Tauragės apskrities ligoninę, sesuo.

Ne ką mažiau nei Hipokrato priesaiką pamynusiesiems bent jau gėda turėtų būti ir Tauragės rajono apylinkės prokuratūrai bei apylinkės teismui.

Atkreipti dėmesį į vietos medikų veiksmus, patvirtinti arba paneigti mirusio vyro artimųjų įtarimus šie teisėsaugininkai ir Temidės tarnai, jei dar yra verti būti taip vadinami, ryžosi tik paraginti aukštesnės instancijos teismo “spyrio į minkštąją”.

Ir teisės studento pirmakursio verto pamokymo, kad prokurorai ar kiti ikiteisminio tyrimo pareigūnai atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą gali tik tada, jei tikrai aišku, kad nebuvo padaryta jokios nusikalstamos veikos. Todėl buvo privalu atlikti išsamų ikiteisminį tyrimą ir ekspertizę, o nesiremti vien tik vietos medikų išvadomis.

Tų pačių, savaime suprantama, pas kuriuos ir pats gydaisi ir gydysiesi. Aišku, jei po šio įvykio vis dar jais pasitikėsi...

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder