Skirtingų „aukštų“ Lietuva

Skirtingų „aukštų“ Lietuva

Sotus alkano neužjaučia. Užtenka tik pasižiūrėti į valdžioje sėdinčių tautos išrinktųjų sukauptus turtus ir tampa aišku, kodėl Lietuvoje toks milžiniškas skurdo lygis, o socialinė nelygybė tik didėja.

Valdžios kišenėje tikrai nešvilpauja vėjai. Sukaupti išrinktųjų turtai turėtų sukelti baltą ar juodą pavydą ne tik daugiau nei penktadaliui šalies gyventojų, ne gyvenančių, o egzistuojančių žemiau skurdo ribos.

Milijonai ir šimtai tūkstančių eurų, vertybiniai popieriai, namai, butai, žemės sklypai ir kitas brangus turtas.

Tarsi viso šio gėrio savininkai būtų visai iš kitos planetos, nei kasdien, kaip sudurti galą su galu, galvojantys žmonės. Tad, kodėl stebimės, kad valdžios žmonės nesupranta, kaip gyvena eiliniai lietuviai? Tačiau, ar gali visai kitokioje Lietuvoje gyvenantys žmonės valdyti šalį?

Po tikrąją Lietuvą važinėjanti ir jos gyventojams bent lašelį vilties įkvėpti bandanti aktorė Violeta Mičiulienė neabejoja: nesupranta ir negali.

„Tai yra elementaru. Kai skirtingas žmonių gyvenimo lygis, skirtingas ne tik jų supratimas, bet ir jie patys susikalbėti negali. Vienas galvoja, kaip iš turimų pinigų, kurių iki atlyginimo neužteks, nupirkti vaikui valgyti, kas pigiausia. O kitas turi didžiulę problemą, rinkdamasis padangas savo brangiam automobiliui. Poreikiai skirtingi.

Valdžia nekalta. Ji tiesiog gyvena kitu lygiu. Ir niekada kitaip nebus. Negyvenantys paprastų žmonių gyvenimo, negali jų suprasti. Todėl niekada negalės ir teisingai valdyti. Į valdžią jie tik renkami būti žmonių tarnais. Tačiau, kaip jie gali tarnauti paprastam žmogui, jei yra ponai“, - „Vakaro žinioms“ sakė V.Mičiulienė.

- Jei nesupranta ir negali, tai kodėl valdo?

- Čia ir prasideda filosofija. Pirmiausia, patiems reikėtų pasižiūrėti, kas įpareigojo žmogų tvarkyti reikalus, kuriuose jam ne tik trūksta kompetencijos, bet jis jų visai nesupranta. Pas mus tai labai iškreiptas dalykas.

Aš noriu būti tuo, kuo noriu, ir daryti tai, ką noriu. O iš tikrųjų, reikia daryti tai, ką labiausiai išmanai, o ne tai, ką nori. Norinčiųjų daug, tik galinčių mažai. Pabuvus valdžioje kelias kadencijas, apsitrinama. Netgi nekalbūs pradeda kalbėti ir visai nešnekantys pradeda sakinį suregzti. Tobulėja. Bet, ar jie gali valdyti šalį?

Labai daug keliauju po Lietuvą ir matau, jog žmonės gyvena skirtinguose „aukštuose“. Pirmieji „aukštai“ yra labai išsigandę ir gyvena apimti baimės. Tačiau, kuo aukščiau, tuo labiau yra atsipūtę. Toks jausmas, kad kiekvienas viršutinių aukštų gyventojas yra juodojoje rinkoje nusipirkęs „Dievo bilietą“ ir tvarko žmonių gyvenimus.

Reikėtų patikrinti Seimo narių kėdes, ar jose nėra kokio užkrato. Jei ant jų bent metus pasėdi, per tą galą užsikrečia galva ir viskas joje apsiverčia. Žmogus suserga dualizmu. Jis tampa nebe žmogumi, o „mes“. Pradeda kalbėti, „mes manome, mes nusprendėme“. Neatlaiko išbandymo garbe. O kai susergama puikybe, yra baisiausia.

- Iš turto deklaracijų matome, kad beveik visų esančiųjų valdžioje gyvenimas tik gerėja. O kaip gyvenimas „pirmuosiuose Lietuvos aukštuose“?

- Jų gyventojai nyksta ir skęsta alkoholyje, depresijose bei ligose. Lenda ten, kur ateities nėra. Jie tarsi užhipnotizuoti savo nevilties, niekuo nebetiki. Baisiausias žmogus tas, kuris viskam abejingas ir nebeturi vilties.

Tačiau negaliu atsistebėti, sąžiningai sakau, tiesiog nesuvokiu, kaip mūsų žmonės sugeba išgyventi nerealiomis sąlygomis. Žaviuosi jų išradingumu. Labai sunku, baisu, bet kažkaip sugeba.

- Nejaugi tame pačiame Seime negalima rasti bent kelių ne tik turtingų, bet ir protingų bei išmintingų?

-Yra. Bet tas protingas priklauso nuo dešimties gudručių, kurie galvoja ne apie Lietuvą, o tik apie save. Vienas žmogus nieko negali padaryti. Reikia komandos, kuri dar turėtų ir strategiją. O kas dabar vyksta. Valdžios žmonės tik pilsto iš tuščio į kiaurą. Atvyksta į kaimą ir pažeria 85 tarptautinius žodžius, pasakoja visokias „pušis“. Niekas, nieko nesupranta.

Po to klausia, savimi labai patenkintas, ar bus klausimų. Žmonės ir sėdi išsižioję kaip paukščiukai. Tada aš neištveriu ir atsistojusi paklausiu - ar galite pasakyti, kada už pieną pinigus mokės? Tik klapsi akimis ir sako, kad nesu kompetentingas. Jei nežinai, kada mokės, tai ką apskritai žinai ir paprastam žmogui gali pasakyti.

Aišku, aš darau cirkus, bet liūdesys tai „baisus“. Tačiau noriu tikėti, kad šviesa tunelio gale nereiškia ėjimo mirties link.

- Tai gal mus išgelbėtų, jei valdžioje būtų neturtingieji?

- Nepadės ir tai. Prisiminkime, turėjome Kaune tokią valdžią. Reikia žinių, išmanymo ir bent truputį altruistinės aukos. Nežiūrėti į save, galvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus. Vietoje ministrų, griebčiau dešrų ir sūrių pilnus „čemodanus“ ir, kaip kažkada į Maskvą, lėkčiau į užsienio universitetus, pas ten besimokančius mūsų vaikus. Mums reikalingos jų smegenys. Žadėčiau bet ką, kad tik jie grįžtų į Tėvynę.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder