Kanada iš naujo atranda rinktinės vedliu tapusį K. Pangosą

Kanada iš naujo atranda rinktinės vedliu tapusį K. Pangosą

Kevinas Pangosas geriausiu atveju turėjo būti 11-u ar 12-u į pasaulio čempionato medalius pretenduojančios Kanados rinktinės žaidėju. Visgi vykti į Kiniją atsisakius visam būriui NBA rungtyniaujančių kanadiečių, buvęs žalgirietis tapo vienu pagrindinių išsisukti iš „mirtininkų“ grupės mėginančios komandos mechanizmo detalių.

Du sezonus Kauno „Žalgiryje“ praleidęs, o pernai „Barcelonos“ klube debiutavęs 188 cm ūgio įžaidėjas Senajame žemyne jau spėjo užsitarnauti solidaus krepšininko vardą – užpernai jis pateko į antrąjį simbolinį Eurolygos sezono penketą, o praėjusiame sezone neprasmego ir žvaigždžių kupinoje Katalonijoje.

Visgi greta jo pastačius Jamalą Murray, Cory Josephą, Shai Gilgeousą-Alexanderį ir dar kelis Kanados gynėjus iš NBA, K. Pangoso talentai veikiausiai nublanktų. Dėl to buvusiam žalgiriečiui Kanados rinktinėje piešta kova dėl patekimo į dvyliktuką, o ir jame 26-erių snaiperiui veikiausiai būtų tekę užimti pagalbininko vaidmenį.

Situacija ėmė keistis antroje vasaros pusėje, kai Kanados žvaigždės viena po kitos atsisakė padėti savo rinktinei planetos pirmenybėse. Neliko nei J. Murray, nei Sh. Gilgeouso-Alexanderio, nei Niko Stausko, nei dar kelių NBA patirties turinčių žaidėjų, o ir tas pats C. Josephas praktiškai visą rugpjūtį praleido atskirai nuo komandos, į Kiniją atvyko tik likus keturioms dienoms iki pirmojo susitikimo.

Kanados rinktinė ir jos treneris Nickas Nurse‘as desperatiškai ieškojo, kuo užkamšyti atsivėrusias spragas, o svarbiausias iš jų – pagrindinio įžaidėjo ir lyderio – užpildė ne kas kitas, o K. Pangosas.

Rytiniame Gvilimburyje netoliese nuo Toronto gimęs ir besilygiuodamas į geriausią visų laikų Kanados krepšininką Steve‘ą Nashą augęs K. Pangosas narsiai ėmėsi tempti gimtinės nacionalinę komandą bei per draugiškų rungtynių ciklą buvo rezultatyviausias rinktinės žaidėjas – per penkerias rungtynes jis pelnė po 13 taškų.

Maža to, ėmęsis pagrindinio įžaidėjo vaidmens jis atlikdavo po 5,8 rezultatyvaus perdavimo, o toks pasirodymas žavėjo jo klubinio sezono metu praktiškai nematančią Kanados žiniasklaidą.

„Pasaulis jau žino, kad jo įgūdžiai puikūs, o dabar jį atras ir Kanada“, – po draugiškų susitikimų su Nigerija rugpjūčio viduryje rašė „The Star“ apžvalgininkas Dougas Smithas.

Nors prieš pat pirmąjį pasaulio čempionato susitikimą Kanados rinktinę papildė C. Josephas, perėmęs nemažą dalį žaidimo organizavimo funkcijų iš K. Pangoso, buvęs žalgirietis puikiai pasirodė ir planetos pirmenybių starte, kai į australų krepšį sumetė 14 taškų, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir buvo viena iš įspūdingo spurto trečiajame kėlinyje kibirkščių.

Tiesa, nors K. Pangosas savo šalies garbę pasauliniame turnyre gina pirmą kartą, jo patirtis nacionalinėje komandoje nėra tokia jau menka. Netgi priešingai – vos 26-erių žaidėjas ją kaupti pradėjo dar prieš dešimtmetį.

Į visų amžiaus grupių Kanados rinktines kviestas ir jose lyderiu buvęs įžaidėjas dar būdamas 16-os sulaukė ir tuometinio Kanados vyrų rinktinės trenerio, lietuvių kilmės Leu Rautinio, dėmesio.

Šis jį nusprendė išbandyti prieš FIBA Amerikos čempionatą. Nors paauglys K. Pangosas į galutinį rinktinės, vėliau užėmusio ketvirtąją vietą, dvyliktuką nepateko, vien patirtis treniruojantis su NBA ar Eurolygos klubuose žaidusiais Joeliu Anthony, Jermaine‘u Andersonu ir Carlu Englishu jam tapo didžiuliu laimėjimu.

Kanados – taip pat ir JAV – krepšinio auditorijai K. Pangosas įsiminė ir dėl savo sėkmingos koledžo karjeros. Keturis sezonus 2011–2015 m. Gonzagos universiteto garbę gynęs ir paskutiniame sezone išvien su Domantu Saboniu žaidęs gynėjas per visus ketverius metus rinko dviženklį taškų skaičių bei vedė „buldogų“ komandą į NCAA atkrintamąsias varžybas.

Tad bent kiek jo karjerą Eurolygoje sekusiems kanadiečiams toks K. Pangoso „sprogimas“ nacionalinės komandos gretose didelio šoko nesukėlė. Vienas tokių buvo ir Kanados rinktinės bei Toronto „Raptors“ klubo gyvenimą nužvelgiantis žurnalistas Michaelas Grange‘as, kuris, kalbėdamas su Alfa.lt, patikino, kad ir tikėjosi K. Pangosą matyti lyderio amplua.

„Žmonių, kuriuos pažįstu, Pangoso žaidimas nenustebino. Be abejo, jo žaidimo Europoje ar net rinktinėje daugelis nemato, tačiau bent kiek krepšiniu besidomintys kanadiečiai jį puikiai žino dar nuo tada, kai jis paauglystėje apsivilko vyrų rinktinės aprangą“, – pasakojo M. Grange‘as.

Tris sezonus Eurolygoje jau sužaidusiam ir per juos 9,5 taško vidurkį turėjusiam K. Pangosui gerai padeda ir europietiško krepšinio pažinojimas. Prieš „Žalgirį“ dar ir Gran Kanarijos klube sezoną spėjęs pažaisti kanadietis išklausė Šarūno Jasikevičiaus ir Svetislavo Pešičiaus krepšinio pamokas, o tai jam dabar padeda varžantis ant aukščiausios scenos pasaulio čempionate.

Pasak M. Grange‘o, dalis kanadiečių neįvertina to, ką K. Pangosas nuveikė Europoje.

„Kai kurie žmonės nesupranta, kokiu rimtu žaidėju jis tapo Europoje ir kokiose gerose komandose jis žaidė. Kanadoje esame linkę koncentruotis tik į NBA žaidėjus ar tuos, kurie turi perspektyvų prasibrauti į šią lygą, taip pamiršdami už Atlanto sėkmingai rungtyniaujančius savo krepšininkus“, – sakė žurnalistas.

Pasaulio čempionatas kanadiečiams turėtų priminti vaikiną, jų dėmesio centre atsidūrusį dar prieš penkmetį, kai siautė NCAA arenose, ar prieš dešimtmetį, kai netikėtai apsivilko rinktinės aprangą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder