25 000 Sirijos gyventojų pasiekė JT pagalba

25 000 Sirijos gyventojų pasiekė JT pagalba

Jungtinių Tautų (JT) pagalbos vilkstinės pasiekė 25 000 sirų, gyvenančių apsiaustose arba sunkiai pasiekiamose teritorijose Damasko regione. Pastarąjį kartą žmonės Kafr Batnoje pagalbos buvo sulaukę balandžio viduryje, informuoja agentūra AFP.

Pasak JT atstovo Farhano Hako (Farhan Hak), maisto produktų ir medikamentų nugabenta į dvi vyriausybinių pajėgų apsuptas vietoves Ein Termą ir Hamuriją, taip pat į tris sunkiai pasiekiamas bendruomenes Hasehą, Beit Savą ir Etfreisą Kafr Batnos regione.

Nuo metų pradžios apsiaustas arba nuošalias Sirijos vietoves ir miestus pasiekė 86 pagalbos vilkstinės. Taip pagelbėta 850 000 žmonių pilietinio karo alinamoje šalyje. 2015-aisiais buvo įsileisti tik 34 konvojai. Nuo 2012 galo pagalbos nepavyko suteikti tik 2 iš 18 JT įvardytų zonų.

JT duomenimis, Sirijoje apsiaustyje gyvena 600 000 žmonių, kai kurie jų - ne vienerius metus. Daugumą apsiaustų miestų ir vietovių apsupę vyriausybiniai daliniai, tačiau ir sukilėliai yra apgulę virtinę kaimų. Sulaukusi tarptautinio spaudimo, Sirijos vyriausybė pastaruoju metu keliskart sutiko įsileisti pagalbą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder