A. Lukašenka žada padvigubinti atlyginimus gydytojams, kad jie nepabėgtų į Lenkiją

A. Lukašenka žada padvigubinti atlyginimus gydytojams, kad jie nepabėgtų į Lenkiją

Baltarusijos vadovybė imsis priemonių, kad užkirstų kelią sveikatos sistemos darbuotojų išvykimui iš šalies, visų pirma, į kaimyninę Lenkiją, pareiškė valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka.

Respublikiniame onkologijos ir medicininės radiologijos centre trečiadienį lankydamasis A. Lukašenka pažadėjo gydytojų atlyginimus padvigubinti, tačiau ne iškart, o iki 2025 metų.

„Sveikatos apsaugos sistemos specialistų emigracijos problema neramina, bet kol kas nėra esminė. Gal ir gerai, kai išvykstama užsienin kvalifikacijai pakelti. Tačiau svarbiausia, tėvynė negali būti pamiršta“, – sakė Baltarusijos prezidentas.

Lenkijos sveikatos apsaugos ministerija ruošia naujas gydytojų iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių įdarbinimo taisykles, kuriose nebebus numatyta nostrifikacija – aukštąjį išsilavinimą, mokslo laipsnį ar vardą liudijančių dokumentų, išduotų užsienio valstybėse, pripažinimo procedūra. Vietoj to ligoninėms bus leidžiama gydytojus iš trečiųjų šalių įdarbinti, remiantis išsamiais jų žinių patikrinimais.

Tokie pakeitimai, kuriems būtinas Lenkijos parlamento pritarimas, planuojami siekiant prisivilioti gydytojų iš Ukrainos ir Baltarusijos, šią savaitę skelbė Lenkijos radijas.

Lenkijos sveikatos apsaugos sistemą ištiko opi personalo trūkumo problema – smarkiai stinga gydytojų, slaugytojų, paramedikų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder