Atnaujinami pokalbiai dėl Kipro suvienijimo

Atnaujinami pokalbiai dėl Kipro suvienijimo

Ateinantį penktadienį bus atnaujinti pokalbiai dėl Kipro suvienijimo. Naujasis Šiaurės Kipro prezidentas Mustafa Akinčis (Mustafa Akinci) ir Kipro Respublikos vadovas Nikosas Anastasiadis (Nicos Anastasiades) susitarė tęsti spalį nutrūkusias derybas. Apie tai pirmadienį po abiejų politikų susitikimo paskelbė Jungtinių Tautų (JT) specialusis pasiuntinys Espenas Bartas Eidas (Espen Barth Eide), kuriuo remiasi agentūra AFP.

Susitarę dėl pokalbių datos, M. Akinčis ir N. Anastasiadis paspaudė vienas kitam rankas. M. Akinčis balandžio pabaigoje buvo išrinktas naujuoju Šiaurės Kipro prezidentu. Tačiau gegužės pradžioje planuotas jų susitikimas neįvyko.

Derybos dėl izoliuotos turkiškosios Kipro dalies ir graikiškos dalies, kuri nuo 2004 metų priklauso Europos Sąjungai (ES), nutrūko spalį. Tada derybas paliko užsienio pripažįstamos vyriausybės Nikosijoje atstovai.

M. Akinčis daug metų pasisako už Kipro suvienijimą. Turkija šį siekį vertina su nepasitikėjimu.

Kipras yra padalytas nuo 1974 metų Kipro graikų pučo ir tada įvykusios Turkijos invazijos. 1983 metais paskelbtą Šiaurės Kipro Turkų Respubliką pripažįsta tik Ankara. Kipro Respublika 2004-aisiais prisijungė prie ES ir tapo euro zonos nare. Tarptautinės teisės požiūriu visa sala yra ES narė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder