Australija atsiprašė seksualinio išnaudojimo aukų

Australija atsiprašė seksualinio išnaudojimo aukų

Australijos vyriausybės vadovas Scottas Morrisonas pirmadienį atsiprašė aukų, kurios vaikystėje buvo seksualiai išnaudojamos tokiose institucijose, kaip Katalikų bažnyčia. Šalis turi pripažinti „bejėgiškus mūsų vaikų riksmus“ ir atsiprašyti, sakė jis.

„Šiandien Australija yra akivaizdoje su trauma, niekšybe, į kurią, nepaisant to, kad ji buvo akivaizdi, nebuvo kreipta dėmesio“, - kalbėjo S. Morrisonas parlamente, kuriame buvo susirinkę šimtai aukų ir jų artimųjų. Australija, anot jo, ilgai „nesiklausė, netikėjo ir nepasiūlė teisingumo“.

S. Morrisonas viešai atsiprašė aukų, jų tėvų, šeimų ir informantų, kurių nebuvo klausomasi. „Atsiprašau“, - sakė jis.

Australus išnaudojo australai, „priešai iš mūsų tarpo“, kalbėjo premjeras virpančiu balsu. „Kasdien, kiekvieną savaitę, kiekvieną mėnesį, metai iš metų, dešimtmečius“ mokyklose, bažnyčiose, jaunimo grupėse, sporto klubuose ir vaikų namuose būta tvirkinimų.

Vyriausybė atsiprašo vaikų, jų tėvų, „kurių pasitikėjimu buvo piktnaudžiaujama“, taip pat informantų, kurių nebuvo klausomasi, kalbėjo ministras pirmininkas. Po S. Morrisono kalbos deputatai atsistojo tylos minutei.

Pernai komisija po penkerius metus trukusio tyrimo nustatė, kad Australijos institucijose seksualiai buvo išnaudojami ir dabar teisę į kompensaciją turi 60 000 vaikų.

Sidebar placeholder