Britų karalienė prabilo apie „gana sudėtingus“ metus

Britų karalienė prabilo apie „gana sudėtingus“ metus

Karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) savo tradiciniame kalėdiniame kreipimesi kalba apie „gana sudėtingus“ 2019-uosius, per kuriuos Jungtinėje Karalystėje netrūko susiskaldymo dėl artėjančio šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos, o jos sūnui princui Andrew (Endriu) teko atšaukti dalyvavimą viešuose renginiuose.

Trečiadienį per televiziją bus transliuojamas 93-ejų monarchės, kurios sutuoktinis princas Philipas (Filipas) šiuo metu gydomas ligoninėje, kalėdinis kreipimasis, kuriame ji kalbės apie poreikį susitaikyti.

Princas Andrew praėjusį mėnesį paskelbė atšaukiantis dalyvavimą viešuose renginiuose, neslūgstant pasipiktinimui dėl šio karališkosios šeimos nario draugystės su su velioniu lytiniu nusikaltėliu Jeffrey Epsteinu (Džefriu Epsteinu).

Karalienės antrasis sūnus patyrė didelį spaudimą dėl visuomeninio transliuotojo BBC parodyto interviu, per kurį Andrew teisino savo ryšius su amerikiečiu finansininku J. Epsteinu, rugpjūtį rastu negyvu kalėjimo kameroje.

Duodamas šį interviu Andrew paneigė turėjęs lytinių santykių su viena 17-mete, tvirtinusia, kad mylėtis su Jorko kunigaikščiu ją vertė J. Epsteinas.

Iš anksto paskelbtoje kalėdinės kalbos dalyje karalienė sako, kad Jėzaus gyvenimas rodo, kaip svarbu yra susitaikyti.

Anot Elizabeth II, jis moko, „kaip maži žingsneliai, žengti su tikėjimu ir viltimi, gali įveikti senus nesutarimus ir giliai įsišaknijusį susiskaldymą bei atnešti harmoniją ir supratingumą“.

„Šis kelias, žinoma, ne visuomet sklandus, ir kartais šie metai jautėsi gana sudėtingi, bet maži žingsneliai gali pakeisti pasaulį“, – sako karalienė savo kreipimesi.

Philipui „viskas gerai“

Be to, Jungtinė Karalystė patyrė politinės dramos kupinus metus dėl atidėto „Brexito“.

Karalienė į šį politinį mūšį buvo įtraukta rugpjūtį, kai ji patvirtino premjero Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) prašymą sustabdyti parlamento darbą. Oponentai jį kaltino mėginant sustabdyti diskusijas dėl „Brexito“.

Aukščiausiasis Teismas galiausiai nusprendė, kad šis B. Johnsono prašymas buvo neteisėtas.

Monarchė turi tik simbolinius įgaliojimus; tradiciškai ji visuomet vadovaujasi savo ministrų patarimais, o B. Johnsonas sulaukė kritikos, kad įstūmė karalienę į padėtį be išeities.

Tapę pasaulio žiniasklaidos susidomėjimo objektu spaudimą šiemet patyrė karalienės anūkas princas Harry (Haris) ir jo žmona buvusi amerikiečių aktorė Meghan Markle (Megan Markl).

Spalį Harry padavė į teismą du bulvarinius leidinius, kaltindamas juos įsilaužimu į telefoną.

be to, Meghan iškėlė bylą vienam britų bulvariniam leidiniui dėl straipsnio, kuriame buvo skelbiamos jai skirto tėvo laiško ištraukos.

Princo Philipo sudėtingi metai prasidėjo automobilio avarija, per kurią buvo sužeistos dvi moterys. Policija pripažino 98-erių vairuotoją kaltu dėl eismo nelaimės, bet jokių kaltinimų jam nebuvo pareikšta.

Praėjusią savaitę Bakingamo rūmai pranešė, kad princas Philipas buvo paguldytas į ligoninę „stebėjimui ir gydymui dėl senos ligos“.

Bakingamo rūmai neskelbia daug informacijos apie penktadienį hospitalizuoto Philipo sveikatos būklę.

„Jam viskas gerai“, – pirmadienį vienam žurnalistui sakė Philipo sūnus princas Charlesas (Čarlzas).

„Kai pasieki tokį amžių, viskas nebeveikia taip gerai“, – pridūrė jis.

„Susitaikymo dvasia“

Karalienė išlieka viena populiariausių Britanijos veikėjų, nepaisant visų karališkosios šeimos problemų.

Praėjusį mėnesį sociologinių tyrimų agentūros „YouGov“ atlikta apklausa rodo, kad monarchę teigiamai vertina 72 proc. respondentų.

Tuo metu princą Charlesą teigiamai vertina 46 proc. apklaustųjų.

Savo kalėdiniame kreipimesi Elizabeth II taip pat kalba apie britų pajėgų heroizmą per Antrojo pasaulinio karo kursą pakeitusią Sąjungininkų desanto operaciją Normandijos paplūdimiuose 1944-aisiais.

Birželį buvo minimos 75-osios Sąjungininkų pajėgų išsilaipinimo Normandijoje metinės.

„Per 75-ąsias to lemtingo mūšio metines tie, kurie anksčiau buvo priešai, vadovaudamiesi tikra susitaikymo dvasia drauge dalyvavo draugiškuose minėjimuose abejose kanalo pusėse, pamiršę tarpusavio nesutarimus“, – savo kreipimesi sako Elizabeth II.

„Norėdami pamiršti savo nesutarimus ir judėti pirmyn, gerbiame laisvę ir demokratiją, kuri kažkada mums buvo iškovota tokia didele kaina“, – pridūrė ji.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder