Briuselio arkivyskupo Andre-Joseph Leonard rezidencijoje atlikta krata

Briuselio arkivyskupo Andre-Joseph Leonard rezidencijoje atlikta krata

Belgijos policija atliko kratą Belgijos katalikų Bažnyčios vadovo Andrė Žozefo Leonaro (Andre-Joseph Leonard) rezidencijoje, tirdama bylą dėl pedofilijos ir seksualinio priekabiavimo, praneša BBC.

Briuselio prokuratūros atstovas patvirtino, kad policija ieškojo medžiagos, susijusios su dvasininkams reiškiamais kaltinimais pedofilija.

Pastaruoju metu Romos katalikų Bažnyčią drebinę seksualiniai skandalai nusirito ir iki Belgijos. Šioje šalyje jau keletą metų tiriami kaltinimai dvasininkams dėl pedofilijos ir seksualinio priekabiavimo.

Šių metų balandį Belgijos miesto Briugės 73 metų vyskupas Rožė Vangeluvė (Roger Vangheluwe) atsistatydino po to, kai paaiškėjo, kad daugiau kaip prieš 20 metų, dar tada, kai buvo eilinis kunigas, jis seksualiai išnaudojo pažįstamą paauglį.

2008 metų sausį Briuselio teismas pripažino abatą Roberą Boremansą (Robert Borremans) kaltu dėl pedofilijos aktų savo mažamečio krikštasūnio atžvilgiu ir nuteisė katalikų dvasininką penkerius metus kalėti. Dvasininkas ėmė seksualiai išnaudoti berniuką, kai tam buvo 11 metų. Tai tęsėsi kelerius metus. Vėliau paauglys viską papasakojo tėvams, šie padavė abatą į teismą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder