Dėl karščių ir stipraus vėjo Australijoje tebesiaučia krūmynų gaisrai

Dėl karščių ir stipraus vėjo Australijoje tebesiaučia krūmynų gaisrai

Australijos pietryčiuose dėl stipraus vėjo ir rekordinių karščių ugniagesiams nesiseka sutramdyti krūmynų gaisrų, skelbia BBC.

Pranešama, kad Naujajame Pietų Velse jau yra daugiau nei 100 gaisrų. Kai kurių vietovių gyventojai raginami evakuotis. Keturiose Naujojo Pietų Velso vietovėse gaisro pavojaus lygis paskelbtas "katastrofiniu". Tai reiškia, kad įsiplieskus ugniai gaisras plis labai greitai ir bus nevaldomas. Tasmanijos pusiasalyje tebevyksta vienas nepažabotas gaisras. Tasmanijoje daugiausia gaisrų kilo praeitą savaitgalį.

Gaisrai kilo po savaitę besitęsiančių karščių. Pranešama, kad 2013 metų pradžioje pirmą kartą penkias dienas iš eilės Australijoje buvo užfiksuota didesnė nei 39 laipsnių pagal Celsijų temperatūra. Be to, pučia stiprus vėjas, todėl susidarė ypač palankios sąlygos gaisrams plisti.

Tasmanijoje gaisrai prasidėjo ketvirtadienį. Liepsnos per savaitgalį sunaikino daugiau nei 100 pastatų. Gelbėtojai apieškojo sudegusius namus, bet aukų nerado. Kai kurios gyvenvietės yra atkirstos nuo pasaulio.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder