Didžiojoje Britanijoje susirūpinta dėl 27 daugiaaukščių pastatų

Didžiojoje Britanijoje susirūpinta dėl 27 daugiaaukščių pastatų

Didžiosios Britanijos valdžia paskelbė, kad šalyje 27 daugiaaukščiai gyvenamieji namai neišlaikė apdailos atsparumo ugniai bandymų, informuoja „The Guardian“.

Tokius duomenis paskelbė Bendrijų ir savivaldos departamentas, visoje šalyje atlikęs patikrinimus, kad nustatytų daugiabučius namus, kuriuos renovuojant naudotos panašios medžiagos kaip ir Londono Kensingtono rajone sudegusiame „Grenfell Tower“ pastate.

Patikrinimų neišlaikę daugiabučiai yra Londono Kamdeno, Haunzlo ir Brento rajonuose, taip pat Mančesterio, Portsmuto ir Plimuto miestuose.

Iš kelių Kamdeno rajone esančių pastatų penktadienį buvo evakuoti 650 butų gyventojai, tačiau 83 butuose gyvenantys žmonės atsisakė laikinai apleisti namus. Šių pastatų apdaila panaši į tą, kuri buvo naudota renovuojant „Grenfell Tower“ - per gaisrą jame žuvo 79 žmonės.

„Chalcots Estate“ namai Kamdeno rajone, iš kurių evakuoti žmonės, buvo renovuoti 2006-2009 metais. Ta pati įmonė, „Rydon“, buvo atsakinga ir už „Grenfell Tower“ renovaciją 2015-2016 metais.

Kamdeno rajono taryba teigia, kad nuo penkių daugiaaukščių gyvenamųjų pastatų bus nuimta per renovaciją įrengta apdaila ir apšiltinimas. Be to, nerimą taip pat kelia į butus patenkančio dujų vamzdyno izoliacija.

Penktadienio vakarą paskelbta penkių pastatų gyventojų evakuacija, tačiau šeštadienio rytą nuspręsta, kad vieno jų gyventojams saugu grįžti, nes jis mažesnis ir jame pritaikyti kitokie sprendimai. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder