Didžiosios Britanijos kalėjimuose bus uždrausta rūkyti

Didžiosios Britanijos kalėjimuose bus uždrausta rūkyti

Britų vyriausybė nusprendė paskelbti visišką rūkymo draudimą kalinimo įstaigose. Jis pradžioje sausį įsigalios Velse, o nuo kovo - keturiuose Anglijos kalėjimuose. Vėliau rūkymo draudimas etapais bus išplėstas į kitas kalinimo įstaigas. Apie tai už kalėjimus atsakingas ministras Endriu Selusas (Andrew Selous) informavo parlamento Teisėsaugos komitetą, praneša agentūra AFP.

Oficialiais duomenimis, keturi penktadaliai kalinių Britanijos kalėjimuose rūko. Kad jiems būtų lengviau priprasti prie rūkymo draudimo, jau dalijamos elektroninės cigaretės. Kaliniai, kurie nori mesti rūkyti, sulauks paramos. Vis dėlto būgštaujama, kad priverstinis atpratinimas nuo tabako gali sukelti kalių smurto protrūkius.

Paramos kaliniams organizacija "Prison Reform Trust" (PRT) pareiškė apgailestavimą, kad kaliniams bus uždrausta rūkyti ir už kamerų ribų.

Didžiojoje Britanijoje nuo 2007 metų liepos galioja draudimas rūkyti darbo vietose, parduotuvėse ir viešajame transporte, taip pat restoranuose, baruose ir klubuose.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder