Donaldas Tuskas: Deivido Kamerono planas pakeisti ES sutartis - neįmanoma misija

Donaldas Tuskas: Deivido Kamerono planas pakeisti ES sutartis - neįmanoma misija

Didžiosios Britanijos premjero Deivido Kamerono (David Cameron) planas pakeisti Europos Sąjungos sutartis yra "neįmanoma misija". Tokią nuomonę "Guardian" pareiškė Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas (Donald Tusk).

D. Kameronas pažadėjo reformuoti Didžiosios Britanijos ir ES santykius, jei per gegužę įvyksiančius rinkimus bus perrinktas naujajai kadencijai, o vėliau, 2017 metais, - surengti referendumą dėl šalies narystės ES. Premjeras įsitikinęs, kad bloko sutartyse būtinos permainos, ypač imigracijos srityje.

"Mano intuicija sako, kad sutarties pokyčiai šiandien arti neįmanomos misijos, kadangi kalbama ne tik apie racionalumą ir gerus argumentus", - sakė D. Tuskas, akcentavęs, kad bet kokiems sprendimams būtinas 28 ES narių vienbalsiškumas.

"Per menka sakyti, kad tai - Pandoros skrynia", - pridūrė EVT pirmininkas.

"Mums reikia tinkamo sprendimo D. Kameronui ir Didžiajai Britanijai pagal esamus įstatymus. Mums reikia Jungtinės Karalystės Europoje. Aš jaučiu, nors tai ne mano vaidmuo spręsti, kad Jungtinei Karalystei reikia Europos", - kalbėjo D. Tuskas apie Jungtinės Karalystės narystę ES.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder