EVT pirmininkas Donaldas Tuskas: dėl Rusijos veiksmų Sirijoje didėja pabėgėlių skaičius

EVT pirmininkas Donaldas Tuskas: dėl Rusijos veiksmų Sirijoje didėja pabėgėlių skaičius

Rusijos kariniai veiksmai didina Europą bandančių pasiekti pabėgėlių skaičių, pareiškė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas (Donald Tusk), skelbia BBC.

Turkijoje per Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių susitikimą D. Tuskas teigė, kad Sirijoje kovojančios Rusijos pajėgos daugiau dėmesio turėtų skirti kovai su "Islamo valstybe" (IS), o ne su "nuosaikia Sirijos opozicija".

Rusija jau kurį laiką vykdo antskrydžius prieš, kaip ji pati teigia, IS. Tačiau daugelis Vakarų valstybių baiminasi, kad tikrasis Maskvos tikslas yra padėti savo sąjungininkui - Sirijos prezidentui Bašarui al Asadui (Bashar al-Assad) išlikti valdžioje.

Svarbiausia G20 šalių susitikimo tema visada būna ekonomika, tačiau dviejų dienų trukmės susitikimą aptemdė kruvini išpuoliai Paryžiuje. IS prisiėmė kaltę dėl 129 gyvybes nusinešusio išpuolio.

Anot D. Tusko, bendradarbiavimas tarp JAV ir Rusijos kovoje prieš IS yra "būtinas".

"Mums reikia ne tik glaudesnio bendradarbiavimo, mums reikia daugiau geranoriškumo", - sakė jis.

D. Tuskas perspėjo, kad Rusijos operacijos "išprovokuos naują migrantų antplūdį", teigdamas, kad jau pastebimi pirmieji ženklai, rodantys jo pradžią.

IS kontroliuoja dideles teritorijas Sirijoje ir Irake, iš kurių į Europą atvyksta daugiausiai pabėgėlių.

JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) pareiškė, kad išpuoliai Paryžiuje yra pasikėsinimas į civilizuotą pasaulį, ir ragino "padvigubinti" pastangas, kad būtų nutrauktas Sirijos pilietinis karas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder