Ežeras gražus, bet labai pavojingas

Ežeras gražus, bet labai pavojingas

Turkio spalvos ežeras Sibire, dėl įspūdingos spalvos pamėgtas asmenukes ežero fone darančių lankytojų, iš tiesų yra pelenų iš elektrinės sąvartynas, pranešė BBC.

Ryškiai žydras ežero atspalvis primena tropinius kraštus, todėl jis buvo pramintas „Novosibirsko Maldyvais“. Šis ežeras neretai pasirodo kaip „Instagram“ paskyros vartotojų nuotraukų fonas.

Vis dėlto, reaguodama į platformoje dažnai pasirodančias ežere besimaudančių žmonių asmenukes, Rusijos energijos įmonė, kuriai priklauso elektrinė netoliese, perspėjo žmones neiti arti vandens.

Šis griežtas perspėjimas tik dar labiau masina žmones aplankyti regioną ir „Novosibirsko Maldyvų“ pakrantę.

Juokaudamas apie tai, kad vanduo yra smarkiai užterštas, vienas „Instagram“ vartotojas paviešino nuotrauką su užrašu „Tai ne Černobylis, bet vis tiek pavojinga.“

Kitas vartotojas įkėlė nuotrauką, kurioje ežere plaukiojo atsisėdęs į pripučiamą vienaragio gelbėjimosi ratą. Jis juokavo, kad kitą dieną po maudynių paraudo kojos ir dvi dienas niežėjo, bet paskui viskas praėjo. „Ko nepadarysi dėl gerų fotografijų“, - juokėsi jis.

Energetikos įmonės „Siberian Generating Company“ atstovai Rusijos socialiniame tinkle „VKontakte“ birželį parašė: „Nesimaudykite pelenų sąvartyne.“ Jie teigė, kad vanduo yra šarminis dėl jame ištirpusių kalcio druskų ir kitų metalų oksidų. Palietus vandenį gali kilti stiprios alerginės reakcijos.

Taip pat buvo sakoma, kad besimaudantys galėtų įstrigti dugne nusėdusiame pelenų sluoksnyje. Jėgainės atstovai taip pat patikino, kad pelenų radioaktyvumo lygis buvo tikrinamas nepriklausomų tarnybų - tad sąvartynas ežere nėra nuodingas.

Nepaisydami draudimo regiono gyventojai vis tiek šalia ežero fotografuojasi, su BBC reporteriais šnekėjosi ir Leo Aleksejus, kuris yra sukūręs vien prie šio ežero darytoms nuotraukoms skirtą „Instagram“ paskyrą.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder