"Forbes" nuteistų milijardierių sąraše - ir du rusai

"Forbes" nuteistų milijardierių sąraše - ir du rusai

Pasak "Forbes" žurnalo, pateikusio nuteistų turtingiausių milijardierių sąrašą, už pinigus nenusipirksi kai kurių dalykų, tarp jų ir laisvės.

Sąraše minimi 11 žmonių, kurie yra arba buvo laikomi vienais turtingiausių pasaulyje ir kuriems teko pasėdėti kalėjime ar slapstytis nuo teisėsaugos.

"Forbes" sąraše yra du rusai - buvęs "Yukos" vadovas Michailas Chodorkovskis ir jo verslo partneris Platonas Lebedevas. M. Chodorkovskis užėmė pirmą vietą "Forbes" sudarytame 2004 m. turtingiausių rusų sąraše. Jo turtas buvo vertinamas 15 mlrd. JAV dolerių.

M. Chodorkovskis ir P. Lebedevas buvo suimti 2005-aisiais ir šiuo metu atlieka jiems skirtą aštuonerių metų kalėjimo bausmę už sukčiavimą ir mokesčių slėpimą. Rusai taip pat kaltinami pasisavinę 350 mln. tonų naftos. Verslininkai neigia savo kaltę ir tvirtina, kad jų bylas nulėmė politiniai motyvai.

"Forbes" sąraše minimi milijardieriai iš įvairių šalių. Praėjusią savaitę kinų magnatas Vong Kong Ju (Wong Kwong Yu) buvo nuteistas 14 metų kalėjimo už pasinaudojimą viešai neatskleista informacija ir kyšininkavimą. Buvusiam Tailando premjerui Taksinui Šinavatrai (Thaksin Shinawatra) šią savaitę pateikti kaltinimai terorizmu. Buvusiam šalies vyriausybės vadovui kaltinimai buvo pateikti jau anksčiau, bet jis nebuvo įkalintas, nes, kaip pranešama, pabėgo į Dubajų.

Sąraše tarp teisėsaugos ieškomų milijardierių yra Choakimas Gusmanas Loera (Joaquim Guzman Loera), kuris slapstosi devynerius metus po to, kai pasinaudojęs skalbinių vežimėliu pabėgo iš kalėjimo, ir turkas Džemas Uzanas (Cem Uzan), kuris, kaip teigiama, vengia jam skirtos 21 metų laisvės atėmimo bausmės Prancūzijoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder