Galutiniai rezultatai rodo, jog škotai apsisprendė likti Didžiosios Britanijos sudėtyje

Galutiniai rezultatai rodo, jog škotai apsisprendė likti Didžiosios Britanijos sudėtyje

Suskaičiavus galutinius Škotijos referendumo dėl nepriklausomybės rezultatus, skelbiama, kad škotai balsavo prieš atsiskyrimą nuo Didžiosios Britanijos, informuoja BBC.

Remiantis visų 32 rinkimų apylinkių balsavimo rezultatais, "ne " nepriklausomybei ištarė 2 mln. 1 tūkst. 926 rinkėjai, o 1 mln. 617 tūkst. 989 pasakė "taip".

Už kampaniją "Geriau kartu" balsavo 55 proc. rinkėjų, o už nepriklausomos Škotijos valstybės sukūrimą - 45 proc. "Taip" ir "ne" stovyklų galutinių rezultatų skirtumas yra maždaug 3 proc. didesnis už prognozuotą galutinėse viešosios nuomonės apklausose.

Referendumas ketvirtadienį pasiekė dvejų metų trukusios kampanijos už nepriklausomos valstybę sukūrimą kulminaciją. Dabar numatyti pokalbiai dėl didesnių įgaliojimų perdavimo Škotijai.

Netrukus po referendumo rezultatų paskelbimo Škotijos pirmasis ministras pirmininkas Aleksas Salmondas (Alex Salmond) pripažino pralaimėjimą ir paragino Londoną, reikalaujantį nacionalinės vienybės, įgyvendinti pažadą ir suteikti škotams didesnių galių. Premjeras pažymėjo, kad referendumas ir rinkėjų aktyvumas yra "demokratinio proceso pergalė". A. Salmondas pažadėjo laikytis savo žodžio ir gerbti balsavimo rezultatus bei dirbti dėl Škotijos ir Jungtinės Karalystės gerovės.

"Unionistų partijos kampanijos pabaigoje pažadėjo Škotijai suteikti daugiau galių. Škotija tikisi, jog šių pažadų bus laikomasi. Kaip priminimas, mums buvo pažadėta kitų metų kovo 27 dieną surengti antrą Škotijos įstatymo projekto svarstymą", - sakė premjeras žurnalistams.

A. Salmondas, informavęs, jog netrukus referendumo rezultatus aptars su britų premjeru Deividu Kameronu (David Cameron), akcentavo pirmą kartą balsavime dalyvavusių rinkėjų, įskaitant 16-mečius ir 17-mečius, vaidmenį istoriniame referendume.

"Šioje kampanijoje dėl referendumo mes palietėme bendruomenės dalį, kuri niekada neturėjo reikalų su politika. Ši bendruomenės dalis paveikė politiką, mus ir politinį procesą. Nemanau, kad mes kada nors vėl grįšime prie įprastos politikos", - pabrėžė A. Salmondas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder