Į Vestminsterio vienuolyną renkasi svečiai paminėti Elžbietos II 60-ąsias karūnavimo metines

Į Vestminsterio vienuolyną renkasi svečiai paminėti Elžbietos II 60-ąsias karūnavimo metines

Londone į Vestminsterio vienuolyną renkasi svečiai paminėti 60-ąją Elžbietos II (Elizabeth) karūnavimo sukaktį, skelbia BBC.

Dalis dalyvavusiųjų ceremonijoje 1953 metų lietingą vasaros dieną taip pat bus tarp 2000 svečių.

Karalienę lydės daugiau nei 20 karališkosios šeimos narių, įskaitant Edinburgo hercogą.

Bakingamo rūmai pranešė, kad pamaldose taip pat dalyvaus princas Filipas (Philip), nors jo sveikatos būklė pirmadienio naktį pablogėjo.

Auksinė šv. Edvardo karūna bus padėta ant pagrindinio altoriaus. Karalienė, kurios karaliavimas prasidėjo 1952 metais, karūną nešioti Bakingamo rūmuose pradėjo kelios savaitės prieš karūnavimą.

Be kita ko, taip pat bus eksponuojama karūnavimo kėdė. Tai vienas seniausių anglų baldų, kuris vis dar naudojamas.

Elžbieta II, lydima princo Filipo, įžengs į Vestminsterio vienuolyną skambant tai pačiai muzikai, kaip ir 1953-iaisiais.

27-erių Elžbieta II buvo 38-oji monarchė, karūnuota vienuolyne vykstant toms pačioms ceremonijoms nuo Vilhelmo Užkariautojo karūnavimo 1066 metais.

Ceremoniją ves Vestminsterio dekanas Džonas Holas (John Hall), kalbą taip pat sakys Kenterberio arkivyskupas Džastinas Velbis (Justin Welby).

Kembridžo hercogas Viljamas (William) ir hercogienė Keitė (Kate), kurie kitą mėnesį turėtų susilaukti pirmosios atžalos, pirmą kartą praėjus dvejiems metams po jų vestuvių dalyvaus viešame renginyje Vestminsterio vienuolyne.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder