JAV: galvą manekenui suknežinęs vyras kaltinamas pasikėsinimu nužudyti

JAV: galvą manekenui suknežinęs vyras kaltinamas pasikėsinimu nužudyti

Teismas Nevados valstijoje nagrinėja neįprastą bylą: žmogui, kuris plaktuku suknežino galvą manekenui, pateiktas kaltinimas pasikėsinimu nužudyti, praneša BBC.

Antradienį prieš teismą stojo Šeinas Šindleris (Shane Schindler), sulaikytas naktį vienoje iš tuščių gatvių Las Vegaso centre, kur anksčiau buvo užmušti du miegantys benamiai.

Benamių žudiko ieškoję policininkai panaudojo manekeną kaip jauką - ir tai davė rezultatų.

Vaizdo stebėjimo kamera užfiksavo, kaip Š. Šindleris sėlina prie antklode apkloto manekeno, užsitraukia ant galvos gobtuvą, išsiima iš plastikinio maišelio plaktuką ir kelis kartus smogia juo į galvą lėlei.

Š. Šindleris neprisipažįsta esąs kaltas - iškart po suėmimo jis policijos pareigūnams pareiškė žinojęs, kad puola manekeną.

Teisme gynėjas išjuokė kaltinimą dėl pasikėsinimo nužudyti kaip "teisiškai nepagrįstą" ir pareiškė, kad neįmanoma nužudyti negyvo daikto.

Šis atvejis sukėlė teisininkų ginčus, bet, iš visko sprendžiant, Nevados valstijos įstatymai yra kaltinimo pusėje.

Kaip pareiškė naujienų agentūrai AP Fordhamo universiteto teisės profesorė Debora Deno (Deborah Denno), daugelio Amerikos valstijų įstatymai atsižvelgia į kaltinamojo ketinimus darant nusikaltimą.

"Taip, manekeno negalima nužudyti. Bet jeigu viskas būtų buvę taip, kaip Š. Šindleris manė esant, jis būtų suknežinęs galvą žmogui", - sakė teisininkė.

Prokuroras teisme pareiškė, kad Š. Šindleris kelia visuomenei didelį pavojų. Tyrėjų nuomone, jam galbūt tenka atsakomybė už dviejų benamių nužudymą, nors kaltinimai pagal šiuos du punktus vyrui dar nepateikti.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder