JAV įlies į ekonomiką dar 600 mlrd. dolerių

JAV įlies į ekonomiką dar 600 mlrd. dolerių

Jungtinių Valstijų valdžia paskelbė apie naujas priemones, skirtas stimuliuoti ekonomikai po pasaulio finansų krizės. Kaip praneša "Associated Press", JAV centrinis bankas nutarė išpirkti iš rinkos ilgalaikes valstybines obligacijas už 600 mlrd. dolerių.

Iždo obligacijų supirkimas, JAV centrinio banko teigimu, turėtų būtų užbaigtas iki 2011 m. vidurio. Kaip prognozuoja JAV centrinis bankas, investicijos į skolos vertybinius popierius darbo rinkoje turėtų palaikyti amerikiečių vartojimo aktyvumą.

Skelbdamas savo sprendimą, JAV centrinis bankas pastebėjo, kad ekonomikos atsigavimo tempai išlieka lėti, darbo ir nekilnojamojo turto rinkos gana vangios, o išlaidų lygis, kurį sau leidžia amerikiečiai, išlieka mažesnis, nei prognozavo analitikai.

Be to, per JAV federalinio atsargų banko Atvirosios rinkos komiteto posėdį buvo paskelbta apie bazinės palūkanų normos išsaugojimą ties rekordiškai žemu lygiu - 0-0,25 procento.

Kaip žinoma, vadovaudamasis ekonomikos valiutinio stimuliavimo programa, JAV centrinis bankas jau investavo į valstybines obligacijas ir hipotekos lakštus 1,7 trilijono dolerių.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder