JAV ir Pietų Korėja po branduolinio bandymo grasina Pchenjanui padariniais

JAV ir Pietų Korėja po branduolinio bandymo grasina Pchenjanui padariniais

Po naujo Šiaurės Korėjos branduolinio bandymo Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja pagrasino režimui rimtais padariniais. Abi šalys derins "adekvačią reakciją" į Pchenjano provokacijas. Tai po JAV gynybos sekretoriaus Eštono Karterio (Ashton Carter) ir jo kolegos iš Pietų Korėjos Han Min Ko (Han Min Koo) pokalbio telefonu paskelbė Gynybos ministerija Seule. Kokia tiksliai reakcija tai bus, kol kas neaišku.

Abu politikai pabrėžė, kad tarptautinė bendrija neketina pripažinti Šiaurės Korėjos "branduoline valstybe", Kartu E. Karteris patvirtino "tvirtą JAV ryžtą" ginti Pietų Korėją. Šis įsipareigojimas esą apima visus išplėstinio bauginimo aspektus.

JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) ir Pietų Korėjos vadovė Pak Kin Hė (Park Geun-Hye) per savo pokalbį telefonu naktį į ketvirtadienį pasmerkė Šiaurės Korėjos veiksmus, pavadindami juos pakartotiniu nusižengimu tarptautinei teisei, pareiškė Baltieji rūmai. JAV yra priėmusios Pietų Korėją po savo "branduoliniu skydu". Be to, Pietų Korėjoje bauginimo tikslais dislokuota 28 500 amerikiečių kareivių.

Pietų Korėjos naujienų agentūra "Yonhap", remdamasi Gynybos ministerija Seule, pranešė, kad Seulo ir Vašingtono kariniai atstovai po Pchenjano branduolinio bandymo aptarė strateginių JAV ginklų perkėlimą į Šiaurės Korėją. Tai, pavyzdžiui, galėtų būti povandeninio atominio laivo, B-52 tipo ilgojo nuotolio bombonešio ar F-22 tipo naikintuvų perkėlimas. Tačiau detalės dar nesuderintos.

Šiaurės Korėja teigia trečiadienį pirmą kartą išbandžiusi vandenilinę bombą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder