JAV išaiškinta prieš 33 metus dingusio vaiko istorija

JAV išaiškinta prieš 33 metus dingusio vaiko istorija

Praėjus daugiau nei trims dešimtmečiams po mįslingo šešiamečio Etano Paco (Etan Patz) dingimo Niujorke, ši istorija išaiškinta, praneša agentūra AFP.

51 metų Pedro H. (Pedro H.) prisipažino pasmaugęs berniuką, pareiškė Niujorko policijos vadas Reimondas Kelis (Raymond Kelly). Šis atvejis 1979-aisiais sulaukė didelio atgarsio, nes mažasis Etanas dingo be pėdsakų, kai pirmą kartą niekieno nelydimas ėjo į mokyklos autobusą.

Pedro H. šešiametį užkalbino stotelėje ir pažadėjo nupirkti jam limonado, pasakojo R. Kelis. Tada tuomet 19-metis nusiviliojo berniuką į parduotuvės, kurioje dirbo, rūsį. Čia Pedro H. vaiką pasmaugė, kūną įdėjo į plastikinį maišą ir išmetė į šiukšlių konteinerį.

Nusikaltimo motyvas kol kas nežinomas. Iš Puerto Riko kilęs žudikas, paauglės mergaitės tėvas, anksčiau teistas nebuvo. Praėjus keleriems metams po nusikaltimo jis giminėms ir draugams prisipažino nužudęs vaiką.

"New York Times" teigimu, vyras gyveno ir dirbo netoli buto, kuriame gyveno Etano šeima. Netrukus po vaiko dingimo jis persikėlė į kaimyninį Naująjį Džersį. Čia tyrėjai, gavę informacijos, trečiadienį jį ilgai tardė ir galiausiai suėmė.

Pasak R. Kelio, Pedro H. po savo prisipažinimo naktį į ketvirtadienį parodė policijai nusikaltimo vietą, kurioje šiuo metu veikia akinių parduotuvė.

Etano tėvai, iki šiol gyvenantys tame pačiame bute, informuoti apie žudiką. Anot R. Kelio, "labai mažai tikėtina", kad vaiko palaikai kada nors bus rasti.

Mažasis Etanas dingo 1979 metų gegužės 25 dieną, kai ėjo vos už 100 m nuo tėvų namų esančią autobusų stotelę. Ši istorija sujaudino ne tik JAV, bet ir kitų šalių gyventojus. Tuometinis JAV prezidentas Ronaldas Reiganas (Ronald Reagan) 1983 metų gegužės 25-ąją paskelbė dingusių vaikų nacionaline gedulo diena. Etanas buvo pirmasis dingęs vaikas, kurio atvaizdas buvo spausdinamas ant pieno pakelių, kad būtų gauta informacijos apie jo buvimo vietą. Tačiau visos pastangos liko bevaisės. 2001-aisiais berniukas buvo paskelbtas mirusiu.

Balandį Niujorko policija netikėtai atnaujino tyrimą, tačiau vaiko kaulų ar kitokių pėdsakų paieška rūsyje buvo nutraukta.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder