JT duomenimis, per mūšius Kalnų Karabache 33 žmonės žuvo, daugiau kaip 200 sužeisti
JT duomenimis, per mūšius Kalnų Karabache 33 žmonės žuvo, daugiau kaip 200 sužeisti

Sekmadienį pateiktais JT Humanitarinių klausimų koordinavimo valdybos duomenimis, savaitgalį per įnirtingus mūšius Kalnų Karabache mažiausiai 33 žmonės žuvo, o dar daugiau kaip 200 buvo sužeisti.

"Pasak oficialių šaltinių Armėnijoje ir Azerbaidžane, karo veiksmų aukomis tapo mažiausiai 30 kariškių ir trys civiliai. Sužeistų civilių ir kariškių skaičius oficialiai dar nepatvirtintas. Anot neoficialių šaltinių, šis skaičius viršija 200", - sakoma JT pranešime.

Kalnų Karabacho konflikto zonoje gyvena apie 150 tūkstančių žmonių.

Šeštadienį Armėnija ir Azerbaidžanas pareiškė, kad padėtis Kalnų Karabacho konflikto zonoje susikomplikavo. Azerbaidžanas teigė, kad ugnį paleido Armėnijos ginkluotosios pajėgos, o Armėnija skelbė apie Azerbaidžano "puolamuosius veiksmus".

Armėnijos ir Azerbaidžano konfliktas dėl Kalnų Karabacho prasidėjo 1988 metų vasarį, kai Kalnų Karabacho autonominė sritis, kur gyventojų daugumą sudaro armėnai, pareiškė pasitraukianti iš Azerbaidžano SSR sudėties. 1991 metų rugsėjį autonomijos administraciniame centre Stepanakerte buvo paskelbta, kad įkuriama Kalnų Karabacho respublika. Kilus kariniam konfliktui, Azerbaidžanas prarado Kalnų Karabacho kontrolę.

Nuo 1992 metų vedamos derybos dėl Kalnų Karabacho konflikto taikaus sureguliavimo, bet jos iki šiol nedavė rezultatų.

Sidebar placeholder