JT: pasiektas rekordiškai didelis pabėgėlių skaičius

JT: pasiektas rekordiškai didelis pabėgėlių skaičius

Užregistruotas rekordinis dėl konfliktų persikėlusių žmonių skaičius, pranešė Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūra, rašo BBC.

2015 metų pabaigoje 65,3 mln. žmonių buvo pabėgėliai, prieglobsčio prašytojai arba perkelti šalies viduje. Per metus skaičius išaugo 5 mln. Teigiama, kad vienas iš kiekvieno 113 šios planetos žmonių yra pabėgėlis.

Tuo tarpu, JT pabėgėlių agentūros vadas sako, kad Europai stengiantis susidoroti su migrantų krize, žemyne įsivyravo "ksenofobijos klimatas".

Kasmetinėje ataskaitoje, skirtoje paminėti Pasaulinę pabėgėlių dieną, JT teigia, kad pirmą kartą pabėgėlių skaičius visame pasaulyje perkopė 60 mln. ribą. Daugiau nei pusė iš jų yra iš karo nuvargintos Sirijos, Afganistano ir Somalio.

Nepaisant didelio dėmesio Europos migrantų krizei, JT teigimu, 86 proc. pabėgėlių buvo įkurti mažas ar vidutines pajamas turinčiose šalyse. Pabrėžta, kad Vokietija sulaukė daugiausiai prieglobsčio prašymų.

Remiantis Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) duomenimis, praėjusiais metais į Europą jūra atvyko daugiau nei 1 011 700 migrantų. Kitos agentūros pateikia daug didesnį skaičių. TMO teigimu, 35 tūkst. atvyko sausuma. Vokietija ir Švedija yra labiausiai trokštamas pabėgėlių tikslas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder