JT: Sirijos režimas ir IS naudojo cheminį ginklą

JT: Sirijos režimas ir IS naudojo cheminį ginklą

Jungtinių Tautų (JT) tyrimo komisija priėjo prie vienareikšmės išvados, kad Sirijos vyriausybė ir „Islamo valstybės" džihadistai per praėjusius dvejus metus naudojo cheminį ginklą, informuoja agentūra AFP.

Komisijos ataskaita „aiškiai parodo, kad Sirijos režimas ir IS 2014 ir 2015 metaus vykdė cheminio ginklo atakas", - trečiadienį Niujorke pareiškė Prancūzijos ambasadoriaus JT pavaduotojas Aleksis Lamekas (Alexis Lamek).

Komisija buvo sudaryta 2015 metų rugpjūtį po chloro dujų atakos trijuose Sirijos kaimuose, per kurią žuvo 13 žmonių. 24 tyrėjams buvo duota laiko iki šių metų rugpjūčio 31-osios pateikti ataskaitą apie iš viso devynias atakas.

Dar prieš ataskaitos paskelbimą Vakarų šalys daugumą cheminio ginklo atakų priskyrė Bašaro al Asado (Bashar al Assad) pajėgoms. Jo vyriausybė kaltinimus neigė.

JT Saugumo Taryba yra pagrasinusi baudžiamosiomis priemonėmis kaltiesiems. Tačiau tam kelią savo veto gali užkirsti B. al Asado sąjungininkės Rusija ir Kinija. A. Lamekas paragino Saugumo Tarybą „prisiimti savo atsakomybę".

Sirijos konfliktas tęsiasi nuo 2011 metų pavasario. Nuo tada žuvo daugiau kaip 280 000 žmonių. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder