Kabule šeši savižudžiai surengė ataką prieš afganistaniečių žvalgybos agentūrą

Kabule šeši savižudžiai surengė ataką prieš afganistaniečių žvalgybos agentūrą

Šeši savižudžiai sprogdintojai trečiadienį surengė ataką prieš afganistaniečių žvalgybos agentūrą sostinėje Kabule, žuvo mažiausiai du žmonės ir dar 30 buvo sužeisti, remdamasi pareigūnais skelbia "Reuters" ir AP.

Išpuolis prasidėjo apie popietę, kai pirmas užpuolikas detonavo užminuotą automobilį prie Nacionalinio saugumo valdybos pastato įėjimo, informavo Kabulo policijos vado tarnyba.

Kiti penki įtariamieji, vilkėję sprogmenų liemenes, iššoko iš mikroautobuso ir bandė prasibrauti pro vartus, tačiau pareigūnai juos nušovė, teigiama policijos pranešime.

Pasak saugumo pareigūnų ir medikų, susisprogdinus pirmajam teroristui, žuvo du Nacionalinio saugumo valdybos apsauginiai, dar mažiausiai 30 civilių buvo sužeista.

Užpuolikai sugebėjo nepastebėti prasmukti pro griežtai saugumą sostinės centrą, kuriame įsikūrusios kelios afganistaniečių ministerijos ir Vakarų šalių ambasados.

Talibano atstovas Zabiula Mudžahidas (Zabiullah Mujahid) "Associated Press" atsiųstame pranešime prisiėmė atsakomybę už ataką.

Pastaraisiais mėnesiais smurtas šalyje suintensyvėjo. Tai kelia abejonių, ar 350 tūkst. afganistaniečių saugumo pajėgų narių sugebės išlaikyti šalyje saugumą po NATO karių išvedimo 2014-aisiais.

Sidebar placeholder