Kambodžoje rasta šiukšlių iš JAV ir Kanados

Kambodžoje rasta šiukšlių iš JAV ir Kanados

Nepaisant to, kad JAV skolos auga, šalis dar sugeba, nors ir ne visai oficialiai, eksportuoti savo... šiukšles. Kambodžos aplinkos apsaugos ministerija Sianukvilio uoste rado daugiau kaip 1,6 tūkst. tonų kontrabandinių šiukšlių iš JAV ir Kanados. Apie tai pranešė leidinys „Phnom Penh Post“.

83 konteineriai su neperdirbamu plastiku, kuris yra viena aktualiausių atliekų problemų, į šalį atvyko liepos 16-ąją. Konteineriai buvo įvežti nelegaliai, deklaravus, kad juose - perdirbimui skirtos žaliavos. Šiuo metu teisėsauga aiškinasi, kas yra atsakingas už šią kontrabandą.

„Valdžia aktyviai kovoja su kontrabanda ir tikrai neleis šioms plastiko atliekoms pasilikti Kambodžoje. Mūsų šalis - ne šiukšlynas“, - pareiškė ministerijos atstovas.

Taip pat jis pabrėžė, kad dabar svarstoma, kada grąžinti šiukšles jų siuntėjams, o jas importavusios įmonės laukia didžiulės baudos.

Anksčiau su panašiomis problemomis yra tekę susidurti ir kitoms Azijos šalims. Gegužės
29-ąją pasirodė pranešimas, kad Malaizija grąžino iš Europos ir Azijos šalių gautas 450 tonų šiukšlių.

Prieš tai dėl plastiko atliekų įsiplieskė konfliktas tarp Kanados ir Filipinų. 2013-2014 metais 69 konteineriai su šiukšlėmis iš Kanados netikėtai atsidūrė šios Azijos šalies teritorijoje.

Prezidentas Rodrigas Duertė (Rodriguez Duarte), pasipiktinęs tuo, kad jo šalis „verčiama sąvartynu“, net atšaukė Kanadoje buvusius pasiuntinius.

Po tokių veiksmų Kanados valdžia šiukšles susigrąžino.

JTO duomenimis, kasmet „pagaminama“ apie 300 mln. tonų plastikinių atliekų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder