Kijevo centre nužudytas buvęs Rusijos Valstybės Dūmos deputatas

Kijevo centre nužudytas buvęs Rusijos Valstybės Dūmos deputatas

Ketvirtadienį Kijevo centre buvo nužudytas buvęs Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Denisas Voronenkovas. Tai pranešė Kijevo policijos vadovas Andrejus Kriščenka, kuriuo remiasi BBC.

Gautomis žiniomis, nežinomas asmuo nušovė D. Voronenkovą Ševčenkos bulvare prie viešbučio "Premier Palace" apie 12 valandą Lietuvos laiku.

Pasak mačiusiųjų, iš viso nuaidėjo maždaug septyni šūviai, o incidento vietoje gulėjo du kūnai be gyvybės ženklų. Duomenys apie antrojo žuvusiojo tapatybę skiriasi: pasak vienų šaltinių, tai buvusio Rusijos parlamentaro asmens sargybinio sužeistas užpuolikas, pasak kitų, tai pats asmens sargybinis.

Kijevo policijos atstovai informavo, kad užpuolikas buvo sužeistas, jis sulaikytas ir dabar yra ligoninėje.

D. Voronenkovas išvyko į Ukrainą su žmona, taip pat buvusia deputate Marija Maksakova, kai 2016 metais nebuvo perrinktas į Valstybės Dūmą.

Gavęs leidimą nuolat gyventi, jis davė Ukrainos generalinei prokuratūrai parodymus prieš buvusį šalies prezidentą Viktorą Janukovyčių. Jis taip pat pavadino klaida Kremliaus įvykdytą Krymo aneksiją ir palygino Rusiją su nacistine Vokietija.

Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Zorianas Škiriakas žurnalistams pareiškė: "Aš esu įsitikinęs, jog tai gali būti ciniškas parodomasis kerštas - Rusijos specialiųjų tarnybų įvykdyta mirties bausmė".

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka dėl nužudymo Kijevo centre skubiai išsikvietė Ukrainos saugumo tarnybos vadovą Vasilijų Gricaką.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder