Kim Jong-unas aptarė kito susitikimo su D. Trumpu perspektyvas

Kim Jong-unas aptarė kito susitikimo su D. Trumpu perspektyvas

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong-unas ir Kinijos prezidentas Xi Jinpingas per pokalbius Pekine, pasak Pietų Korėjos žiniasklaidos, aptarė naujo Kim Jong-uno susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu perspektyvas, informuoja agentūra „Reuters“.

Valandą trukusiame susitikime abiejų šalių vadovai kalbėjo ir apie dvišalių santykių plėtrą, antradienį pranešė agentūra „Yonhap“, remdamasi neįvardytais šaltiniais. Kinija yra svarbiausia diplomatinė ir ekonominė užsienio izoliuotos Šiaurės Korėjos partnerė. Pernai Kim Jong-unas triskart lankėsi Kinijoje, kur susitiko su Xi Jinpingu. Šiaurės Korėjos vadovas neseniai pagrasino nutraukti santykių švelninimo su Vašingtonu politiką. Jei JAV nesušvelnins savo sankcijų ir išlaikys spaudimą, jos šalis bus priversta ieškoti naujų kelių savo suverenumui apginti, sakė Kim Jong-unas savo naujametinėje kalboje.

Kim Jong-unas, kuriam, Pietų Korėjos duomenimis, antradienį suėjo 35 metai, Kinijoje lankosi Xi Jinpingo kvietimu. Jis čia viešės iki ketvirtadienio. Kim Jong-unas atvyko privačiu traukiniu, jį lydi žmona ir aukšti šalies atstovai, pranešė valstybinė Šiaurės Korėjos agentūra KCNA. Tarp jų yra užsienio reikalų ministras Ir Yong Ho bei pokalbių su JAV vyriausiasis derybininkas Kim Yong Cholas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder