Kinijoje prasidėjo Nacionalinis Liaudies Kongresas

Kinijoje prasidėjo Nacionalinis Liaudies Kongresas

Kinijos premjeras Wen Jiabao per metinės parlamento sesijos atidarymą pažadėjo stabilų ekonomikos augimą, kovos prieš korupciją pastangas bei geresnį socialinį aprūpinimą, skelbia BBC.

Wen Jiabao, kurio pranešimu tradiciškai pradedama parlamento sesija, kalboje apie pasiekimus praeityje ir ateities planus taip pat ragino labiau subalansuotą plėtrą.

Šio Nacionalinio Liaudies Kongreso metu įvyks paskutinis kartą per dešimtmetį vykstančio valdžios perdavimo etapas.

Komunistų partijos lyderis Xi Jinping pakeis Hu Jintao ir taps naujuoju šalies prezidentu.

Šis įvykis bus atidžiai stebimas, nes jo metu bus paskirta naujoji Kinijos valdžia.

Šis darbo pranešimas – vadovybės patvirtintas dokumentas, yra paskutinis Wen Jiabao, kaip premjero, pranešimas. Manoma, kad vėliau per parlamento sesiją jį pakeis Li Keqiang.

Pranešime nustatytas 7,5 proc. ekonomikos augimas, nepakitęs nuo 2012 metų, o infliacija – 3,5 proc. Be to, pažadėta sukurti daugiau nei 9 mln. naujų darbo vietų mieste.

Pasak premjero, vidaus vartojimo augimas yra „ilgalaikė ekonomikos plėtros strategija“.

Pažymėdamas, kad dramatiški pokyčiai Kinijos visuomenėje lėmė padidėjusias socialines problemas, Wen Jiabao teigė, kad dėmesį reikia nukreipti į pragyvenimo šaltinius.

„Mes turime užtikrinti žmonių gerovę pradėdami nuo vyriausybės darbo tikslų suteikiant jiems prioritetą bei sustiprinant socialinę plėtrą“, – teigė Wen Jiabao.

Premjeras kalbėjo apie pensijų vargšams pagerinimą bei akcentavo plėtros poveikį aplinkai. „Ekologinės aplinkos būklė veikia žmonių gerovę, taip pat mūsų palikuonių ir tautos ateitį“, – sakė Wen Jiabao.

Be to, korupcija, kuriai daug dėmesio skyrė savo kalbą sakydamas Xi Jinping, kuris lapkritį oficialiai buvo paskirtas vadovauti Komunistų partijai, taip pat buvo paminėta paskutiniajame premjero pranešime, kuriame raginama sustiprinti „politinį vientisumą“ bei atidžiau tikrinti 

Valstybinė žiniasklaida pranešė, kad biudžeto lėšos gynybai bus padidintos 10,7 proc. iki 115,7 mlrd. JAV dolerių – truputį mažiau nei 2012 metais, kada gynybai buvo skirta 11,2 proc. daugiau.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder