Krizė Gazoje: bombardavimas tęsiasi nepaisant Egipto premjero vizito

Krizė Gazoje: bombardavimas tęsiasi nepaisant Egipto premjero vizito

Netrukus po to, kai į Gazos ruožą atvyko Egipto ministras pirmininkas Hišamas Kandilis (Hisham Qandil), palestiniečiai į Izraelio teritoriją paleido kelias raketas, skelbia BBC.

Izraelio oro pajėgos į išpuolį atsakė bombarduodamos "Hamas" vado Gazos ruožo pietuose namus, teigia "Hamas" šaltinis.

Izraelis pranešė, kad per tris valandas truksiantį H. Kandilio vizitą laikinai nutrauks karinius veiksmus Gazos ruože, jei "Hamas" taip pat nebeleis raketų į Izraelį.

"Hamas" negerbia Egipto ministro pirmininko vizito Gazos ruože ir pažeidžia laikinas paliaubas, kurioms vizito metu Izraelis pritarė", - socialiniame tinkle "Twitter" rašė Izraelio ministro pirmininko Bejamino Netanjahu (Benjamin Netanyahu) atstovas Ofiras Gendelmanas (Ofir Gendelman).

Egipto ministras pirmininkas atvyko į Gazą pareikšti paramos palestiniečiams. Pranešama, kad Egipto premjeras galbūt tarpininkaus deryboms dėl paliaubų.

Naktį į penktadienį Izraelis bombardavo daugiau nei 130 taikinių Gazos ruože, o palestiniečiai kovotojai į Izraelį paleido 11 raketų. Gazoje per Izraelio antskrydžius nuo ketvirtadienio žuvo mažiausiai 18 palestiniečių, tarp jų ir vaikų, o Izraelyje nuo palestiniečių raketų žuvo trys žmonės.

Izraelio armija penktadienį pradėjo 16 tūkst. rezervo karių mobilizaciją. Izraelio valdžia leido mobilizuoti 30 tūkst. karių. BBC reporteris iš Gazos ruožo pranešė, kad kol kad nėra jokių invazijos ženklų.

Sidebar placeholder