Lenkijos URM duomenimis, užsienyje gyvena daugiau kaip 18 milijonų lenkų

Lenkijos URM duomenimis, užsienyje gyvena daugiau kaip 18 milijonų lenkų

Lenkijos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, užsienyje gyvena daugiau kaip 18 milijonų lenkų. Iš jų 4,3 milijono įsikūrę Vakarų Europoje, 1,5 milijono - Rytų Europoje, apie 12,5 milijono - Šiaurės ir Pietų Amerikoje.

Užsienio reikalų viceministrė Katažyna Pelčynska Nalenč (Katarzyna PeBczynska-Nalęcz) antradienį pristatė parlamentarams pranešimą apie išeivijos ir lenkų situaciją užsienyje 2012 metais.

Pasak pareigūnės, iš 4,3 milijono lenkų, gyvenančių Vakarų Europoje, 2,5 milijono yra vadinamieji naujieji emigrantai. Tai - daugiausia jauni žmonės, gerai mokantys lenkų kalbą.

K. Pelčynska Nalenč pažymėjo, jog Rytuose, daugiausia Baltarusijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje, gyvenantys lenkai prasčiau moka lenkiškai, jų materialinė padėtis blogesnė. Viceministrė teigė, jog šiame regione lenkams sunku ginti savo teises, taip pat savo kaip tautinės mažumos teises. Anot jos, reikia finansiškai remti iniciatyvas, kurias kelia Rytuose gyvenantys lenkai.

Lenkijos užsienio reikalų ministro pavaduotoja informavo parlamentarus, kad prieš kelias dienas ji buvo susitikusi su lenkų žiniasklaidos Lietuvoje atstovais, kurie kalbėjo apie finansavimo problemas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder