Malyje dešimčiai dienų įvesta nepaprastoji padėtis

Malyje dešimčiai dienų įvesta nepaprastoji padėtis

Malio valdžia dešimčiai dienų įvedė nepaprastąją padėtį šalyje po kovotojų išpuolio viešbutyje "Radisson Blu" Bamake, per kurį žuvo 27 žmonės, informuoja BBC.

Šalies vyriausybė taip pat paskelbė trijų dienų gedulą.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė su "Al Qaeda" susijusi grupuotė "Murabitun", vadovaujama Alžyro kovotojo Muhtaro Belmuhtaro (Mokhtar Belmokhtar).

Teroristai penktadienio rytą pateko į viešbučio teritoriją automobiliu su diplomatiniais numeriais ir pradėjo šaudyti aštuntajame pastato aukšte. Įkaitais buvo paimti 170 žmonių.

Penktadienį Prancūzijos valdžia į Malį išsiuntė elitinį Nacionalinės žandarmerijos dalinį. Anot Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos atstovo, šalies policija "patars ir padės Malio saugumo pajėgoms" kovoje su viešbutį užpuolusiais teroristais.

Šeštadienį JAV pareigūnai paskelbė, kad drama, per kurią islamistų kovotojai paėmė įkaitais 170 žmonių "Radisson Blue" viešbutyje Malio sotinėje, pasibaigė. Malio vyriausybės duomenimis, visi įkaitai išlaisvinti.

Nacionalinio Saugumo Taryba pasmerkė "pasibaisėtiną išpuolį" Bamake.

Anot Kinijos naujienų agentūros "Xinhua", per išpuolį žuvo trys Kinijos gyventojai. JAV valstybės departamentas skelbia apie vieną žuvusį JAV pilietį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder