Malyje nužudyti du žurnalistai iš Prancūzijos

Malyje nužudyti du žurnalistai iš Prancūzijos

Šeštadienį Malio šiaurėje buvo pagrobti, o vėliau nužudyti du Prancūzijos radijo stoties RFI žurnalistai. Tai naktį į sekmadienį pranešė "BBC News”.

Gislen Diupon (Ghislaine Dupont) ir Klodas Verlonas (Claude Verlon) buvo pagrobti Kidalio mieste po jų interviu su tenykščiu politiku, tuaregų separatistų atstovu Ambeiriu Ag Risa (Ambeiry Ag Rhissa). Jis vos netapo pagrobimo liudininku, kadangi išėjo į gatvę, išgirdęs keistą triukšmą, bet ginkluoti ekstremistai privertė jį grįžti į namus.

Netrukus žurnalistų lavonai buvo aptikti dykumoje ant kelio už 10 kilometrų į rytus nuo miesto, kur žiniasklaidos atstovai buvo pagrobti. Mirties priežastis nenurodoma. 57 metų G. Diupon ir 55 metų K. Verlonui tai buvo antroji komandiruotė į Kidalį, primena "BBC News”: liepą jie ten buvo nuvykę pasakoti apie pirmąjį Malio prezidento rinkimų ratą.

Prancūzijos prezidentas Feansua Olandas (Francois Hollande) pavadino žurnalistų nužudymą "pasibjaurėtinu”. Malio valdžia pažadėjo padaryti visa, kad būtų ištirtos incidento aplinkybės.

Po RFI darbuotojų nužudymo Malyje šiais metais pasaulyje žuvusių žurnalistų skaičius išaugo iki 42, pažymi "BBC News”.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder