Trečiadienį vakarinėje Meksikos Mičoakano valstijoje per susirėmimus tarp ginkluotų užpuolikų ir policijos žuvo 14 žmonių, skelbia AP.
Federalinės policijos teigimu, mūšis prasidėjo, kai sraigtasparniu skridę pareigūnai pastebėjo apsiginklavusius asmenis, keliaujančius keturiais automobiliais.
Užpuolikai pradėjo šaudyti į pareigūnus, o šie atsakė ugnimi ir nušovė penkis nusikaltėlius.
Pranešama, kad vienas iš žuvusiųjų buvo grupės, susijusios su Mičoakano valstijoje veikiančiu narkotikų karteliu, vadeivų.
Vėliau kitame mieste federaliniai agentai lydėjo žmonių karavaną, kurie dalyvavo Meksikos revoliucionieriaus Emiliano Zapatos (Emiliano Zapata) mirties metinių minėjimo ceremonijoje, kai ginkluoti užpuolikai pradėjo šaudyti į dalyvius. Pareigūnai nušovė vieną iš užpuolikų, pranešė valdžia. Tačiau vėliau vėl buvo pasikėsinta į ceremonijoje dalyvavusius asmenis, žuvo aštuoni žmonės ir dar aštuoni buvo sužeisti, tarp jų du policininkai.
Tarp kartelio "Tamplieriai", kuris kontroliuoja didžiąją Mičoakano dalį, ir jo konkurentų kovos dažnai kyla valstijos sienos su kitomis valstijomis teritorijose, įskaitant Gererą, kurioje mažesni karteliai kontroliuoja narkotikų prekybą ir kitą nusikalstamą veiklą.

Rašyti komentarą