Mianmare prievartavimai vis dar naudojami kaip karo ginklas

Mianmare prievartavimai vis dar naudojami kaip karo ginklas

Moterų teises ginanti grupė teigė, kad kariuomenė Mianmare vis dar naudoja prievartavimus kaip karo ginklą. Remiantis statistika, nuo 2011 kovo į valdžią atėjus nominaliai civilinei vyriausybei kariai išprievartavo daugiau nei 100 moterų ir mergaičių, skelbia "Reuters".

Tailande įsikūrusios grupės "Birmos moterų lyga" pranešime teigiama, kad 47 iš užregistruotų atvejų buvo grupiniai išprievartavimai, ir 28 moterys buvo nužudytos arba mirė dėl sužalojimų. Pranešama, kad kelios aukos buvo vos aštuonerių metų.

Grupės teigimu, situacija parodo, jog Mianmare, kuris dar žinomas kaip Birma, būtina inicijuoti teisinę reformą bei įvesti 2008 metų Konstitucijos pataisas siekiant užtikrinti, kad kariuomenę griežtai kontroliuotų civilinė vyriausybė.

Mianmaro vyriausybė paneigė įtarimus.

"Kariuomenės politikai nebūdingas naudojimasis prievartavimais kaip ginklais, - "Reuters" sakė prezidento atstovas. - Jeigu yra išprievartavimo atvejų, už kuriuos atsakingi individualūs asmenys, mes bandysime juos nustatyti ir imsimės veiksmingų priemonių prieš pažeidėjus. Būtų labai naudinga, kad tie, kas paruošė šį pranešimą, atsiųstų mums informacijos apie šiuos atvejus".

Anot "Birmos moterų lygos", dauguma išprievartavimo atvejų yra susiję su Mianmaro kariuomenės pažeidimais šalies šiaurės rytuose, kurie nukreipti prieš kačinų ir šanų etninės mažumos sukilėlius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder