Niujorke pasirašyta pirmoji JT sutartis dėl ginklų prekybos kontrolės

Niujorke pasirašyta pirmoji JT sutartis dėl ginklų prekybos kontrolės

Niujorke 62 valstybės pirmadienį pasirašė Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sutartį dėl 70 mlrd. JAV dolerių vertės ginklų prekybos kontrolės, skelbia "Reuters".

Balandžio 2 dieną JT Generalinė Asamblėja priėmė pirmąją sutartį dėl ginklų prekybos kontrolės. Už ją balsavo 154 šalys narės. Sirija, Šiaurės Korėja ir Iranas buvo prieš. 23 valstybės susilaikė.

Šia sutartimi pirmą kartą nustatyti standartai prekybai įprastiniais ginklais. Sutartis įpareigoja šalis sudarant ginklų sandorius kontroliuoti, ar tai nepažeidžia ginklų embargo, ar parduodami ginklai nebus naudojami vykdyti genocidui, nusikaltimams žmoniškumui, karo nusikaltimams ar terorizmui.

Argentinos užsienio reikalų ministras Hektoras Timermanas (Hektor Timerman) buvo pirmasis pirmadienį JT būstinėje pasirašęs sutartį ir atidaręs pasirašymo ceremoniją.

Anot JT, sutartį pasirašė 62 valstybės iš Europos, Lotynų Amerikos, Azijos ir Afrikos. Vokietija tapo 63-iąja sutarties nare, kai ją pasirašė užsienio reikalų ministras Gvidas Vestervelė (Guido Westerwelle).

JT vyriausioji atstovė nusiginklavimo reikalams Angela Kanė (Angela Kane) žurnalistams sakė, kad ateinančiomis dienomis sutartį pasirašys dar kelios šalys. Tikėtina, kad iš viso prie sutarties prisijungs 66 valstybės.

Didžiausia ginklų eksportuotoja pasaulyje JAV sutartį pasirašys, kai tik bus baigtas oficialus JT dokumento vertimas, informavo JAV valstybės sekretorius Džonas Keris (John Kerry).

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder