Norvegijoje žuvę darbininkai – lietuviai

Norvegijoje žuvę darbininkai – lietuviai

Penktadienio rytą gelbėtojai tęs trijų žmonių paiešką po purvo nuošliaužos Norvegijos Asakvejenės miestelyje, Sorumo regione. Užsienio reikalų ministerija aiškinasi, ar nelaimės metu galėjo žūti piliečiai iš Lietuvos.

Nelaimė įvyko ketvirtadienį, 15.45 val. vietos laiku. Nuošliauža buvo apie 400 metrų pločio, žemės nučiuožė apie 300 metrų. URM susisiekė su Norvegijos institucijomis ir šiuo metu bando išsiaiškinti dingusiųjų tautybes.

"Lietuvos ambasada Norvegijoje neturi oficialios informacijos, kad per šią nelaimę galimai žuvę asmenys yra Lietuvos piliečiai", - Eltai teigė užsienio reikalų ministro atstovas spaudai Kęstutis Vaškelevičius.

Tuo metu šeši darbininkai dirbo vietos ūkyje. Trys iš jų išsigelbėjo ir apie dingusius kolegas pranešė gelbėtojams. Policijos atstovas Asmundas Ylis tvirtino, kad dingę darbininkai greičiausiai yra iš Lietuvos, skelbia Aftenposten.no.

Atvykę gelbėtojai dėl pavojingos situacijos negalėjo iš karto pradėti gelbėjimo darbų. Jie pradėti praėjus trims valandoms po įvykio. Gelbėtojai patvirtino, kad nebesitiki žmonių rasti gyvų.

Norvegijoje po nuošliauža žuvę darbininkai – lietuviai, patvirtino policija

Norvegijoje po žemės nuošliauža žuvę darbininkai tikrai buvo lietuviai, tai 43-ejų, 47-erių ir 27-erių vyrai, BNS patvirtino vietos policija.

Paieškos darbai penktadienį kol kas neatnaujinti, įvykio vietoje policija dirba kartu su geologais, šie vertina dar vykstančius žemės judėjimus ir galimybes toliau ieškoti dingusiųjų, BNS penktadienį sakė Norvegijos policijos atstovė Tonje Taylor (Tonja Teilor). Jos teigimu, nuošliauža yra 420 metrų pločio ir 270 metrų ilgio.

Norvegijos policijos duomenimis, 43-ejų ir 27-erių vyrai Norvegijoje dirbo metus, o 47-erių lietuvis į šią šalį atvyko prieš trejus metus.

Pareigūnė taip pat teigė, kad nebesitikima, jog dingusieji būtų galėję išgyventi.

„Mes nebeieškome gyvų žmonių, mes ieškosime mirusiųjų“, – sakė T.Taylor.

Jos teigimu, kol kas neaišku, kaip giliai po žeme yra jų kūnai.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) pranešė, kad apie dingusius Lietuvos piliečius informuoti jų artimieji. Ministerijos teigimu, dingę lietuviai dirbo statybos objekte.

„Norvegijos paieškos ir gelbėjimo tarnybos tęs dingusiųjų paieškos darbus, kai tik bus įsitikinta, kad gelbėtojams saugu patekti į nuošliaužos teritoriją“, – nurodė URM.

Didžiulė nuošliauža Norvegijoje, Siorumo regione, nuslinko ketvirtadienį.

Ketvirtadienį dingusiųjų paieškai buvo pasitelkti sraigtasparniai su kameromis, reaguojančiomis į šilumą, taip pat kinologai su šunimis, tačiau paieškos nebuvo sėkmingos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder