Per išpuolį Malyje žuvo penki žmonės, tarp jų - prancūzas ir belgas

Per išpuolį Malyje žuvo penki žmonės, tarp jų - prancūzas ir belgas

Per ginkluotą išpuolį Malio sostinėje esančiame restorane žuvo penki asmenys, įskaitant du maliečius, po vieną Prancūzijos ir Belgijos pilietį. BBC pranešė, kad penktoji auka mirė ligoninėje. Manoma, kad tai buvo europietis, tačiau jos tapatybė kol kas nežinoma.

Per ataką populiariame "La Terrasse" restorane buvo sulaikyti du įtariamieji. Išpuolio motyvas nėra žinomas. Liudininkai pasakojo, kad užpuolikai šaukė "Allahu Akbar" (Dievas didis). AFP naujienų agentūra pranešė, kad per ataką buvo sužeisti aštuoni žmonės. Prancūzas buvo nušautas restorane, o belgas žuvo, kai gatvėje, netoli "La Terrasse", į vyro automobilį buvo mesta granata.

"Sritis, kurioje įvyko šaudymas, kontroliuojama saugumo pajėgų. Žuvo du europiečiai ir du Malio gyventojai. Saugumo pajėgos vykdo operaciją, siekdamos užtikrinti, kad nebūtų kitų staigmenų", - "Reuters" sakė aukšto rango žvalgybos pareigūnas.

Malio šiaurėje nuolatos vykdomas politinis smurtas, tačiau sostinėje Bamake - gana taiku. Prancūzijos pajėgos perėmė kontrolę šiaurėje iš separatistų sukilėlių ir kovotojų, susijusių su "al Qaeda" grupuote, prieš dvejus metus, tačiau sukilėliai toliau vykdo atakas.

Malio vyriausybė sekmadienį pasirašė preliminarų taikos siūlymą, kuriuo norima užbaigti kovas su šiaurės separatistais, tačiau tuaregų vadovaujami sukilėliai pareikalavo skirti daugiau laiko prieš priimant bet kokį susitarimą.

Belgijos užsienio reikalų ministras Didjė Reindersas (Didier Reynders), dalyvaujantis konferencijoje Latvijoje, tvirtino, kad ataka Malyje yra teroro aktas. Savo ruožtu Prancūzijos užsienio reikalų ministras Loranas Fabiusas (Laurent Fabius), kurio šalis Vakarų Afrikoje dislokavusi 3 tūkst. karių, taip pat pasmerkė išpuolį, per kurį žuvo vienas prancūzas. Jis nurodė, kad išpuolis Malyje sustiprino Paryžiaus ryžtą kovoti su visomis terorizmo formomis. Premjerui antrino Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (Francois Hollande).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder