Per susirėmimus Gazos Ruožo ir Izraelio pasienyje žuvo du palestiniečiai

Per susirėmimus Gazos Ruožo ir Izraelio pasienyje žuvo du palestiniečiai

Mažiausiai du palestiniečiai žuvo ir 167 nukentėjo penktadienį per susirėmimus su Izraelio kariškiais Gazos Ruožo pasienyje. Tai pranešė naujienų agentūra „Maan“, remdamasi palestiniečių anklavo medikais ir savo korespondentais.

Vienas Gazos Ruožo gyventojas buvo nušautas Chan Juniso miesto rajone, antras - Džabalijos pabėgėlių stovykloje. Tarp nukentėjusiųjų yra nepilnamečių ir moterų, taip pat keturi žurnalistai. Septynių sužeistųjų būklė yra sunki. Tarp sužeistųjų - reporteris iš Vokietijos.

Po tradicinių penktadienio pamaldų šimtai palestiniečių įsijungė į masines protesto akcijas, tęsdami prieš daugiau kaip mėnesį pradėtą „Sugrįžimo žygį“. Jie prie skiriamosios tvoros degina padangas ir leidžia degančius aitvarus, kad sukeltų gaisrus žydų valstybės teritorijoje.

Penktadienio susirėmimai Gazos Ruožo ir Izraelio pasienyje kyla jau septintą savaitę paeiliui. Demonstrantai reikalauja leisti pabėgėliams palestiniečiams grįžti į savo namus, kurie šiuo metu yra Izraelio teritorijoje. Tūkstantinės manifestacijos ir riaušės prasidėjo kovo 30 d. Iš viso nuo kovo pabaigos per susirėmimus žuvo apie 50 palestiniečių, tūkstančiai nukentėjo.

Protestų kulminacija numatoma gegužės 14-15 dienomis, kai palestiniečiai gedės dėl Izraelio valstybės sukūrimo prieš septynis dešimtmečius. 

Izraelis teigia, kad esą tomis dienomis Gazos Ruožą kontroliuojanti grupuotė „Hamas“ mėgins prasiveržti pro pasienio tvorą ir pulti Izraelio gyvenvietes. 

Sidebar placeholder